E3 Koronavirüs Sebebiyle İptal Edildi!
E3 Koronavirüs Sebebiyle İptal Edildi!
Dünyanın en büyük oyun sözleşmesi 2020'de rafa kaldırılacak.

Ars Technica'ya göre, yılın en büyük oyun etkinliği E3, yeni koronavirüsün yayılmasıyla ilgili endişeler nedeniyle iptal edildi. Haber sitesi Salı günü geç saatlerde E3'ün arkasındaki grup olan Eğlence Yazılımları Derneği'ne aşina olan birden fazla kaynağın Haziran etkinliğinin iptal edildiğini doğruladığını bildirdi.

ESA, CNET'in yorum talebine cevap vermedi, ancak Bloomberg Çarşamba günü PT'nin saat 09: 30'da bir duyuru geldiğini bildirdi. ESA, yaz boyunca çevrimiçi bir E3 etkinliğine ev sahipliği yapıyor gibi görünüyor.

Ars Technica raporundan önce, video oyunu yayıncısı Devolver Digital tweet attı: "Hepiniz E3 uçuşlarınızı ve otellerinizi iptal edin." Bu, E3'ün Mobil Dünya Kongresi, Oyun Geliştiricileri Konferansı, SXSW ve Facebook'un yüz yüze F8 konferansının iptal edilmesini takip edeceği yönündeki önemli şüpheyi taşıyordu.

Devolver Digital on Twitter

Jeff Gerstmann on Twitter

Daha önce E3 ile devam edeceğini söyledikten sonra, ESA 4 Mart'ta Los Angeles County'den sonra "durumu günlük olarak izlemek ve değerlendirmek" olduğunu ve ardından Kaliforniya eyaletinin olağanüstü hal ilan ettiğini söyledi. Yılın en büyük oyun duyurularının yapıldığı gösteri E3'ün, 11 - 11 Haziran tarihlerinde Los Angeles'ta gerçekleşmesi planlanıyor. Geçen yıl 66.000'den fazla kişi katıldı.

Sony, gelecek PlayStation 5'e başka bir zamanda ve yerde spot ışığı vermek için Ocak ayında E3'ten ayrılmasına rağmen, E3 hala dünyanın dört bir yanından önemli oyun şirketlerine ev sahipliği yapmaya hazırdı. Microsoft, Nintendo, Ubisoft, Bethesda, Sega, Capcom, Square Enix, Take-Two ve Bandai Namco katılması planlanan şirketler arasındaydı.

Kafanda bi' şeyler - Kafanda düşünceler - Dürter her an güldürür bazen - Bazen deli eder ve sadece - Bazen zor gelir anlamak - Sallanasın gelir öylece boşlukta - Sonra hatırlatır o şeyler bir anda - Aşina bünyen

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları