E-ticaret Sitesi Nedir? Nasıl Açılır?
E-ticaret sitesi mi açmak istiyorsunuz? Artık internet mağazacılığı çok başka bir sektör haline gelmiş durumda. Talebin yoğun olması, yeni e-mağazaların oluşmasını sağlıyor. Eğer bir e-ticaret sitesi açmayı düşünüyorsanız, bazı koşulları yerine getirmeniz gerekecektir.

E-ticaret sitesi nasıl açılır sorusu bir çok işletmenin aklından geçen ancak tam olarak cevaplarını bulamadıkları bir sorudur. Genel olarak hangi e ticaret yazılımınınkullanılması gerektiği, nereden başlanacağı, nasıl bir sistemin sektörlerine uygun olacağı, güvenlik önlemlerinin nasıl alınması gerektiği, hangi ödeme sistemlerinin kullanılacağı, sanal mağaza üzerinden satış yapabilir miyim ve benzeri gibi soru işaretleri genel olarak akılları karıştırmaktadır.

E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur? Maliyeti Ne Kadardır?

Alışveriş sitesi kurmak için öncelikle vergi mükellefi olmanız gerekir. Daha sonra şahıs şirketi kurarak, e-ticaret sitesi açabilmek adına şartları yerine getirmiş olursunuz.

Siteyi kurmanın belirli bir maliyeti olacaktır. Ücretsiz bir internet sitesine sahip olarak e-ticaret yapamazsınız. Dükkan kiralama mantığıyla, internet üzerinde web siteniz için hosting ve domain kiralarsınız. Sitenizin ismini oluşturmak için kullanacağınız domaine vereceğiniz senelik ücretler 8-9 dolardan başlamaktadır. Ek özelliklere göre bu maliyet 30 dolara kadar çıkabilir. Domainde önemli olan, sitenize com veya com.tr uzantılarını alabilmektir. Hosting seçiminizde maliyeti arttırmanız gerekecektir. Çünkü kaliteli bir hosting firması sayesinde web sitenizin hızında düşüşler yaşanmaz ve sitenizde teknik arızalanmalara rastlanılmaz. Hosting maliyetleri sizin için senelik 80 dolara kadar çıkabilir.

Sizde hemen bir e ticaret sitesi açmak istiyorsanız e ticaret paketleri'ni inclemenizi isteriz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları