E Okul Veli Bilgilendirme
Günümüzde teknoloji sayesinde, eskisi gibi öğrencileri takip etmek için okula gitmenize gerek yok.

Öğrencilerin devamsızlık bilgileri, sınav notları, sözlü notları, takdir veya teşekkür belgelerinden hangisine hak kazandığı; bu bilgilerin hepsine Milli Eğitim Bakanlığının kurduğu e-okul sisteminden bir tık ile ulaşabilirsiniz.

E Okul Nasıl Kullanılır?

İnternete e-okul arattığınızda çıkan ilk siteye tıklıyorsunuz ve karşınıza gelen 2 seçenekten veli bilgilendirme sistemi yazan tarafa öğrencinin okul numarasını, TC kimlik numarasını ve ekranda çıkan doğrulama kodunu yazdıktan sonra girişe tıklamanız yeterli olacak.

E Okulda Hangi Bilgiler Mevcut?

Öğrenicinizin haftalık ders programı, sınav tarihleri, dönem içinde hangi kitapları okuduğu, sınav sonuçları, devamsızlık bilgisi, eğer çocuğunuz yatılı kalıyorsa pansiyon izin bilgileri, pansiyon yemek listelerine kadar görüntüleyebiliyorsunuz. Üstelik Eokul sistemine bütün notlar girildiyse takdir veya teşekkür alıp alamayacağını da bu sistemden hesaplayabiliyorsunuz. Yıl sonu başarı puanı 70.00 ve 84.99 arası olanlar teşekkür belgesi, 84,99 ve 100.00 arası olanlar takdir belgesi alacaktır. Bu bilgilere ulaşmak için https://www.stendustri.com.tr/bilim-teknoloji/e-okul-yonetim-bilgi-sistemi-h99593.html linkini ziyaret edebilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları