Drone'u teğet geçen uçakta iki yaralı var
Sorumsuz drone sahipleri bu defa de uçak düşürüp yüzlerce kişiyi öldürmeyi başaramadılar lakin bu seferki vakada iki kabin görevlisi yaralandı.

Drone sahiplerinin hava limanları çevresinde ve üzerinde drone uçurma sevdasının sonu gelmiyor.

Hergün dünyanın diğer bir köşesindeki havalimanları çevresinde uçaklar iniş kalkış yaparken havadaki drone'lar ile çarpışma riski yaşıyor.

İnen ve kalkan uçaklar için büyük tehlike

Bu kez de Kanada'daki bir havalimanına iniş yapmakta olan yolcu uçağı, pistin üzerinde bulunduğu rapor edilen bir drone ile çarpışmamak için acil manevra yapınca, çarpışmaktan son anda kurtuldu, lakin yine de uçakta iki kişi yaralandı.

Uçağın acil manevrası sırasında uçakta hazırlıksız yakalanan iki mürettebatın dengesini kaybederek düşmesi sonucu yaralandıkları açıklandı. şimdilik ölümcül, önemli bir yaralanma da söz konusu değil.

Lakin bir sonraki sorumsuz drone sahibin uçaklara ne yapabileceğini kestirmek güç. Hava limanları drone'ları engellemek için pist çevresine drone engelleyici özel teknolojiler yerleştirmeye çaba gösteriyorlar.


"Drone'u teğet geçen uçakta iki yaralı var konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Drone'u teğet geçen uçakta iki yaralı var ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Drone'u teğet geçen uçakta iki yaralı var ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0