Drone ile Pizza Teslimatları Başlıyor!
Evinize pizza sipariş etseniz ve kapınıza bir drone`un inip extra sucuklu iki büyük pizza bıraktığını görseniz şaşırır mısınız? Hazır olun o döneme giriyoruz.

Dünya çapında büyük pizzacı zincirlerinden Dominos, drone ile pizza dağıtımına başladığını duyurdu.

Dominos'un ilk drone ile evlere servis programı şimdilik yalnızca Yeni Zellanda'da hizmete girdi lakin yakında daha çok ülkede de pizza taşıyan drone'lar görülebilir.

Starbucks'ın drone paket servisi iptal oldu

Daha önce de Starbucks, evlere servis için Google'ın özel drone servisi ile bir tecrübe yapmış fakat daha sonra projeden vazgeçmişti.

Dominos bu hizmeti için, otonom robot teslimat servisi işleten Flirty isimli şirketle çalışıyor.

Restorandan kapıya kadar 30 dakika arasında teslimat sözü veren Dominos, drone teslimat sistemi yardımıyla bu süreyi 10 dakikaya indirmek istiyor.

Yani Yeni Zellanda'daki pizza severler  bundan sonra evlerinden pizza siparişi verdikten 10 dakika sonra sıcak pizzalarını yemeye başlayabilecekler. Darısı bizim başımıza.


"Drone ile Pizza Teslimatları Başlıyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Drone ile Pizza Teslimatları Başlıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Drone ile Pizza Teslimatları Başlıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0