Döner Tabla Rulman Nedir? Ne İşe Yarar?
Rulman makinelerin temel parçalarından biridir. Birçok rulman çeşidi vardır.

Döner tabla rulmanları ise radyal bir kılavuz rulmana monte edilmiş eksenel-radyal rulmanlardır. Makinelerdeki ağır parçaların dönmesini sağlayan döner tabla rulmanlar amacına uygun ve sağlam olarak üretilmelidir. 

Birçok sektörde kullanılan ve oldukça önemli makine parçaları olan döner tabla rulman Ankara, İstanbul gibi sektörel illerde Akar Rulman aracılığıyla kolay ulaşılabilir, uygun fiyatlı bir parça olmaktadır. 360 derece dönme kapasitesine sahip olan döner tabla rulmanları servo motorlar ile hareketlendirilir. Anlık hareket kabiliyetleri ve pozisyon konumlandırmaları yüksek parçalardır. 

Döner Tabla Rulman Çeşitleri Nelerdir? 

Kullanım alanlarına ve yük taşıma kapasitelerine göre iki çeşit döner tabla rulmanı vardır. Bunlar döner tabla dişli rulman ve döner tabla bilyalı rulmandır. Döner tabla dişli rulman, yüksek yük taşıma kapasitesine sahip eksenel-radyal rulmanlardır. Oldukça uygun maliyetli olan döner tabla dişli rulmanlar birçok sektörde kullanılır. Takılması oldukça kolaydır. Gres yağı ile yağlanarak bakımları yapılabilir. 

Döner tabla bilyalı rulmanları ise daha hafif yükler için tasarlanmaktadır. Yapıları tek sıralıdır ve dört yerden temaslıdır. Dört yerden temaslı olan döner tabla bilyalı rulmanları hafif ve orta yükler için idealdir. Sekiz yerden temaslı olan döner tabla bilyalı rulmanları ise orta ve ağır yükler için kullanılabilir. 

Döner Tabla Rulman Fiyatları Ne Kadardır? 

Her sektörde olduğu gibi döner tabla rulman fiyatları da markasına ve kullanım alanına göre değişiklik göstermektedir. Akar Rulman bünyesinde Torriani Gianni, KRW, DV-B, Timken, THK, Kruda gibi rulman markaları bulunmaktadır. Bu markalar piyasanın önde gelen rulman markalarındandır. Havacılık, savunma, otomotiv, taşımacılık, gıda, denizcilik, tekstil, beyaz eşya gibi birçok sektörde kullanılabilen parçaları, uygun döner tabla rulman fiyatları ile alıcısına sunan Akar Rulman’ı web sitesinde ziyaret edebilirsiniz. 

Döner Tabla Rulmanı Markaları Nelerdir? 

Piyasada birçok döner tabla rulmanı markası bulunmaktadır. Bu markalardan en öne çıkanları ise Torriani Gianni, DV-B ve KRW gibi markalardır. Akar Rulman firması bu markaları ve daha birçok isim yapmış markayı bünyesinde barındırır. Yüksek kalitede üretim yapan markaları hizmetinize sunan Akar Rulman, farklı sektörlerde rulman ithalatçısı olarak öne çıkmaktadır. 

Döner Tabla Rulmanı Nerelerde Kullanılır? 

Döner tabla rulmanı; kule vinçler, katlanır bomlu vinçler, ekskavatörler, beton santralleri, beton pompaları, robotlar, radarlar, şişeleme ve dolum tesisleri, iş makinaları gibi birçok alette ve sistemde kullanılır. Yani kısaca dönme gerektiren her cihazda döner tabla rulmanı kullanılır. 

Genellikle inşaat ve sanayi sektöründe kullanılan döner tabla rulmanlarının sağlamlığı ve kalitesi iş güvenliği açısından oldukça önemlidir. Bünyesinde birçok marka bulunan Akar Rulman, döner tabla rulman Ankara ve İstanbul tedariğinde ilk sıralarda yer almaktadır. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları