Dm Ne Demek?
Sosyal medya platformları için sıkça kullanılan tabirlerden birisi olan Dm, İngilizce'deki ''direct message'' sözünün kısaltmasıdır.

 Yani dm ne demek sorusunu yönelten kullanıcılar için, bu tabirin platform üzerindeki kullanıcıların birbirleriyle olan mesajlaşmalarını ifade eder diyebiliriz. Özellikle Instagram ve Twitter gibi platformlarda yaygın olarak kullanılan Dm özelliği ile, sizi takip eden ya da etmeyen kişilere mesaj atabilirsiniz.

Instagram Dm Nasıl Gönderilir?

Aktif olarak kullandığınız bir Instagram hesabı varsa, direct message özelliği ile diğer takipçilerinize mesaj gönderebilirsiniz. Ayrıca karşı taraf engellemediği sürece, sizi takip etmeyen kişilere de bu özellik ile mesaj atabilme şansınız vardır. Bir kullanıcıya dm göndermek istiyorsanız, o kişinin profiline giriş yapın. Ardından profilde sağ üst köşede üç noktalı bir ikon karşınıza gelecektir. Bu ikona dokunduğunuz zaman Mesaj Gönder butonu karşınıza gelir. Buraya dokunarak dilediğiniz kişiye dm atabilir ve konuşma başlatabilirsiniz. Ayrıca Instagram ana sayfada en sağ üst köşede yer alan ikona tıkladığınız zaman, mesajlaşma geçmişini de görüntüleyebilirsiniz.

Twitter Dm Nasıl Gönderilir?

Twitter üzerinde bir başka kişiye dm gönderebilmeniz için, sizi takip etmesi gerekiyor. Aksi durumda mesaj atabilmeniz mümkün değildir. Yalnız bu kişinin, ''diğer tüm kullanıcılardan direkt mesaj al'' özelliğini aktif etmesi durumunda, herkes istediği gibi mesaj atabilir. Twitter'da mesaj göndermek istediğiniz kişinin profiline girince, karşınıza mektup şeklinde bir ikon çıkacaktır. Bu alana dokunarak istediğiniz kişiye dm gönderebilirsiniz. Yine Twitter uygulamasının ana sayfasındaki mektup ikonuna dokunduğunuz zaman, mesajlaşma geçmişiniz görünecektir.

Dm Engelleme Nasıl Yapılır?

Instagram üzerinden bir başka kişiden gelecek olan mesajları engellemek için, profilinizden Ayarlar sekmesine girin. Sonrasında Anında İlet Bildirimleri bölümüne girdiğiniz zaman, Instagram Dırect Message alanı karşınıza çıkacaktır. Buradan mesaj özelliğini kapalı konumuna getirdiğiniz zaman, diğer kullanıcılar size mesaj gönderemez.

Twitter üzerinden gelen mesajları engellemek içinse yine profilden Ayarlar sekmesine erişin. Buradan Güvenlik ve Gizlilik seçeneğine girdiğiniz zaman, ''Twitter'da direk mesajları reddet'' bölümünde yer alan kutucuğa tıklayın. Böylece Twitter üzerinden de diğer kullanıcıların size mesaj göndermesini engellemiş olursunuz.

Kaynak: https://www.teknocard.com/dm-ne-demek-dm-nedir/


"Dm Ne Demek? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Dm Ne Demek? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dm Ne Demek? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
Tüm Yorumlar
5
4
2
1
0