Dijital Ajanslar Kurumsal Kimliğinizi Dünyaya Açıyor
Dijital dünyaya entegre olmak mecburiyetinde kalan firmalar için web sitesine paralel olarak sosyal medya yönetimi ve SEO (Search Engine Optimization) hizmetleri de göz ardı edilemeyecek kadar büyük bir önem arz ediyor.

 

 

            Geleneksel adıyla reklam ajansı olarak tabir edilen birçok ajans, artık dijital reklam ajansı adını almış durumda. Bunun en önemli nedeni, firmaların sadece ürün ya da hizmetlerini tanıtmak amacıyla bir web sitesi tasarlamayla yetinemeyecek kadar internet dünyasının içine girmiş olması. Dünyadaki trendlere bağlı olarak Türkiye'de de artan internet kullanımı ve yaygınlaşan internet alışkanlıkları, firmaları da web sitesinin bir tık ötesine geçmelerini zorunlu kılıyor. 

 

 Dijital Ajanslar Firmaların İtibarını Yükseltiyor

 

            Kısa anlatımıyla firmaların internet dünyasındaki itibarını belirleyen kurumsal web siteleri, yine firmaların kurumsal kimlikleriyle paralel olarak ilerleyen çizgilerinin de önemli bir parçası. Akıllı telefon ve sosyal medya kullanımının yaygınlaşmasıyla da kurumlar haklı olarak bu mecrada etkin bir rol oynamak istiyorlar. Türkiye nüfusunun yarısından fazlası aktif olarak internet kullanıcısıyken de teknoloji ve internet mecralarına yapılacak yatırımların mutlaka karşılık alacağına inanan kurumsal firmalar, ya yeni bir web sitesi oluşturma ya da var olan web sitesini daha interaktif bir hale getirme çabasındalar. Bu çabalarının karşılığını da etkin bir dijital ajans ile çalışarak alıyorlar.

 

            Marka ya da ürünün internet dünyasındaki görünürlüğünü sağlayacak olan kurumsal web tasarım firmaları, doğru hizmet alınabilmesi için sıkı bir incelemeye tabi tutulmalıdırlar. Artık dijital ajans adı altında hizmet veren bu firmalardan uygun olanları listelendiğinde, görüşmeler mutlaka yüz yüze yapılmalı ve sorulacak tüm sorulara akılcı yanıtlar alınabilmelidir.

 Web sitesi tasarımından sosyal medya yönetimine, interaktif uygulamalardan SEO çalışmalarına kadar geniş yelpazede hizmet veren dijital reklam ajanslarının performansları, geleneksel medyanın aksine daha hızlı ve direkt olarak ölçümlenebilme özelliğine de sahip. Bu özelliğiyle firmanın hedef kitlesi belirlendikten sonra daha akılcı çalışmalar yapılabilir.

 

 SEO Yönetiminde Doğallık Şart

 

            Dijital ajansların verdiği ve firmalar açısından büyük öneme sahip çalışmalardan birisi de SEO yönetimidir. Arama motoru optimizasyonu olarak da tanımlanan bu hizmetin amacı, kurumsal web sitesinin değerini yükseltmek ve arama motorlarında arandığında üst sıralarda çıkması sağlanarak sitenin ziyaretçi sayısının arttırılmasıdır. Bu hizmet reklamlar vasıtasıyla da yapılabildiği gibi, makbul olan doğal yollarla olmasıdır. Yani, doğru bir seo yönetimi mutlaka doğal olmalıdır.

 

 Sosyal Medya Küçümsenmeye Gelmez

 

            Sosyal medya yönetimi de dijital ajansların olmazsa olmaz hizmetlerinden bir diğeridir. SEO yönetimine paralel olarak ilerleyen bu hizmeti iyi anlayabilmek için, doğru sosyal medya yönetimi nedir sorusuna da cevap vermek gereklidir. Firmanızın adına açılan sosyal medya hesaplarının etkin ve doğru bir şekilde yönetilmesi, herhangi bir kriz anında doğru stratejiler uygulanması, firmanın imajını ve dünyadaki varlığını belirleyen ve asla küçümsenmeye gelmeyecek bir çalışmadır. Tüm bu çalışmaların bir paket program halinde yürütülebilmesi ve doğru sonuçlar alınabilmesi için, ayrılan bütçeye uygun en doğru dijital ajansı bulmak ve doğru bir çalışma stratejisi izlemek çok önemlidir.

 

 


"Dijital Ajanslar Kurumsal Kimliğinizi Dünyaya Açıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Dijital Ajanslar Kurumsal Kimliğinizi Dünyaya Açıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dijital Ajanslar Kurumsal Kimliğinizi Dünyaya Açıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0