CS:GO Danger Zone Battle Royale Yayınlandı
Salı günü ortaya çıkan CS:GO Battle Royale modu, yayınlandı.

CS:GO şu lahza almış olduğu güncelleme ile resmen Battle Royale moduna kavuştu, üstelik ücretsiz. CS:GO Danger Zone olarak isimlendirilen Battle Royale modu, ücretsiz bir şekilde tüm oyuncular tarafından oynanabilir halde. Toplam 18 oyuncu ile başlanan CS:GO Danger Zone; oyuna başlayacağınız endüstrisi, düşmanların ineceği bölgeleri görerek seçmenize imkan tanıyor.

Oyunda haritayı görebilmek, silah ve ekipman satın alabilmek için kullanabileceğiniz bir tablet de oyuna başlarken sizlere veriliyor. Diğer Battle Royale oyunlardan değişik şekilde CS:GO Danger Zone'da, Drop'un ineceği piyasa haritada beliriyor. Oyuna eklenmiş olan C4 bombaları dilerseniz bir yere yerleştirebiliyor ve sonrasında patlatabiliyor yada doğrudan rakibe fırlatabiliyorsunuz.

bfa36ad0ada3960beb43a15d61ed44052dfa0e5a

Oyunda haritayı görebilmek, silah ve ekipman satın alabilmek için kullanabileceğiniz bir tablet de oyuna başlarken sizlere veriliyor. Diğer Battle Royale oyunlardan farklı olarak CS:GO Danger Zone'da, Drop'un ineceği sektör haritada beliriyor. Oyuna dahil olan C4 bombaları isterseniz bir yere yerleştirebiliyor ve hemen sonra patlatabiliyor veya doğrudan rakibe fırlatabiliyorsunuz.

16ecf76830f1f66c60a0be9fa8d2f93f27e20998

CS:GO oyununa halihazırda haiz olan oyuncular, bu mod için Prime seviyesine sahip olacaklar ve sadece Prime seviyesinde rakiplerle karşılaşacaklar. Aynı zamanda Souvenir MP5-SD silahını ve yeni Danger Zone kasasını almaya adalet kazanacaklar. CS:GO an itibariyle ücretsiz oldu. Bu bağlamda oyunu ücretsiz versiyonunda oynayan kullanıcılar, kendi klasmanlarındaki oyuncularla eşleşecekler.

Oyunda rakibinizi öldürdüğünüzde ise Fortnite'da bulunduğu gibi rakibin sahip bulunduğu eşyalar etrafa saçılıyor. Oyun içinde tabletinizden satın alabileceğiniz ekipmanlar ve silahlar ise drone yolu ile önünüze bırakılıyor. CS:GO Danger Zone Battle Royale'in yeni haritasında daha ilkin görmediğiniz yenilikler bulunuyor. Bazı ağaçların tepelerine çıkmak ve düşmanları pusuyla avlamak için metodlar dahi mevcut.

2e7cd06247a49ea0eb464fd9ad24e6a574c9231a

~CS:GO Danger Zone'un Blacksite adlı Battle Royale haritası.

Oyun içerisinde droneların oyunculara bıraktığı kutular yumruk darbeleriyle veya tabanca atışlarıyla kırılabiliyor ve içlerinden eşyalar çıkıyor. Aynı zamanda rastgele yerlerde tomar biçiminde paraları da toplayabilen oyuncular, hemen sonra bu paralar ile kendilerine ekipman satın alabiliyorlar.

Medi-Shot ismi verilen bir iğne ile canınızı doldurarak yine savaş alanına dönme şansınız da bulunuyor. Maçların yaklaşık 10'ar dakika sürdüğü ve canınızın 120HP'ye kadar çıkabildiği Battle Royale modunda, kazma ve çekiç gibi yeni yakın münasebet silahları da bulunuyor. Tek başınıza (solo), iki kişi (squad) veya 3 kişi girip oynayabileceğiniz CS:GO Danger Zone için geliştiriciler, bunun ancak başlangıç bulunduğunu ve devamının da geleceğini ifade ediyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları