Çocuklara Uygun Okuma Kitapları
Çocuklara uygun kitap seçmek anne ve babaların en temel görevlerinden birisidir.

Çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, kitapları çocuklara sevdirmek istiyorsak çocukları zevkli ve eğlenceli kitaplarla tanıştırmalıyız. Peki, çocuklar için uygun kitaplar nelerdir? Her kitap çocuğun dünyasına hitap eder mi? Çocuklar için kitap seçerken bazı hususlara dikkat etmelisiniz. Siz de okuma kitaplarına https://www.okuldestek.com/okuma-kitaplari adresini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Doğru Okuma Kitapları Nasıl Seçilir?

  • Okuma kitabı çocuğun yaşına ve gelişim düzeyine uygun olmalıdır. Kitap alırken kitapların üstünde kitabın hangi seviyeye hitap ettiği yazmaktadır. Bu konuda kitap satışı yapan kişiden yardım alabilirsiniz.
  • Okuma kitabı okulöncesi çocuk için alınacaksa kitap kalın ve bol resimli olmalıdır. Çocuğun yaşı büyüdükçe resimler azalmalı yazılar çoğalmalıdır.
  • Okuma kitapları çocuğun hayal dünyasına hitap etmelidir. Okulöncesi çocuklar için masal kitabı, ilkokul çocukları için hikâye kitapları lise çocukları içinse romanlar alınmalıdır.
  • Okuma kitapları çocuğun ilgisini çekmelidir. İlgi çekici konusu olmalıdır. Çocuğun ilgi alanını keşfedip bu ilgi alanına uygun kitaplar alınmalıdır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları