Chrome'a Rakip Vivaldi Tarayıcı Karşınızda!
Google Chrome'a güçlü bir rakip Vivaldi tarayıcı hakkında bilgiler..

Internet Explorer'ı fazla RAM harcadığı için sadece Chrome indirmek için kullandığımız tarayıcıydı fakat.. Chrome'da RAM konusunda çaresiz kaldı.

Fakat Chromium alt yapısı kullanarak daha stabil, sade ve tasarımda bir o kadar hoş bir tarayıcı Vivaldi kullanıcılara sunduğu harika tarayıcı ile kullanıcıların canını sıkmayan bir hıza sahip..

1 Yıldır geliştirmiş oldukları Vivaldi 1.0 sürümü ile indirmeye sunduldu. Diğer tarayıcıların sunduğu özelliklerden vazgeçere Vivaldi, webden daha fazlasını bekleyen kullanıcılara verimliliklerini ve üretkenliklerini arttırmaya yardımcı olacak yeni özellikler ekliyor.

2_1

Fakat aklınızda şu soru olabilir : Chromium alt yapısını kullanan bir tarayıcı nasıl bir farklılık nasıl daha az RAM tüketebilir ki ? gibi soru olabilir. Bunun cevabı şu ;

Chrome, Google hesabınız ile sürekli verilerinizi yedeklemeye çalışırken, sürekli bilgilerinizi güncellemekle meşgul bu sırada bellekler kan ağlıyor. Chrome'da arkada 500 uygulama çalışıyorsa. Vivaldi'de sadece açtığınız sayfa çalışıyor ve buda size oldukça hızlı çalışmanızı sağlıyor.

Vivaldi tarayıcıyı indirmek için tıklayın

Vivaldi tarayıcı ayrıca Chrome eklentilerini de destekliyor. Türkiye sayfasıda bulunan Vivaldi, Chrome'un en büyük rakibi olarak gösteriliyor

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları