Çaykur Rizespor Emmanuel Adebayor’u İstiyor!
Süper Lig takımlarının sezon öncesi transfer haberleri, futbol gündemine bomba gibi düşüyor.

 Sürpriz bir transfer haberi bu kez Çaykur Rizespor’dan geldi.Karadenizli Yeşil-Mavili takımın, Togo’lu yıldız golcü Emmanuel Adebayor’utransfer etmek konusunda karar aşamasında olduğu belirtiliyor. Haberindetayları şu şekilde: youwin

Süper Lig’deikinci sezon öncesi, Kulüplerin transfer haberleri peş peşe geliyor. Sürpriz birtransfer haberi Çaykur Rizespor’dan geldi. Süper Lig’de Rizespor sezonun ikinciyarısına güçlü bir kadroyla başlangıç yapmak istiyor. Bu amaçla Karadenizlitakımın, Emmanuel Adebayor’u renklerine kazandırmak istediği belirtiliyor.

İç ve dıştransfer çalışmalarının teknik direktör İsmail Kartal’ın talimatlarıdoğrultusunda yapıldığı ve transfer çalışmaları kadar, takımdan ayrılmasıdüşünülen isimler konusunda da çalışma yapıldığı Rizespor’dan gelen haberlerarasında.

Garmash’tan sonra Adebayor

Karadenizekibinin transfer listesindeki isim olan Emmanuel Adebayor, futbolseverlereyabancı bir isim değil. Ülkemizde daha önce Medipol Başakşehir ve Kayserisportakımlarında forma giyen golcü futbolcunun, daha önce oynadığı kulüplerarasında Tottenham, Real, FC Metz, Arsenal, Crystal Palace gibi kulüplerbulunuyor.

ÇaykurRizespor’un teknik ekibinin, yıldız golcünün transferi ile ilgili olarak,menajeri ile kısa sürede bir görüşme yapması bekleniyor. Nijerya asıllı Togo’lugolcü futbolcuyla transfer konusunda anlaşmaya varılması halinde, ünlüfutbolcunun sezondan önce çalışmalara katılması ve kampa dahil olması sözkonusu olabilecek, detaylar için; tipobet

ÇaykurRizespor, en son Ukraynalı Denys Garmash’ı kadrosuna katmıştı. Dinamo Kiev’denalınan 29 yaşındaki Garmash’tan sonra, sıradaki transfer Emmanuel Adebayorolacak gibi görünüyor. Yeşil- Mavili takımın golcü futbolcuyu transfer ederek,Süper Lig’de ikinci yarıya ilk sezondan daha güçlü bir ekiple çıkmayı hedeflediğianlaşılıyor. tahminx

Transferçalışmalarının hız kesmeden devam ettiği Çaykur Rizespor’da, sportif direktörYılmaz Bal, takıma yeni isimler kazandırmak amacıyla yoğun bir tempoylaçalışıyor. Transfer konusunda Çaykur Rizespor teknik direktörünün bir raporhazırladığı ve çalışmaların bu rapor doğrultusunda yürütüldüğü açıklanmıştı.

Buçalışmalar neticesinde Yılmaz Bal son olarak orta saha oyuncusu Garmash’ıntransferini gerçekleştiren isim olmuştu. Çaykur Rizespor’un teknik direktörüİsmail Kartal’ın, takıma forvet için de transfer yapılmasını istediğibelirtiliyor.

Teknikadamın transfer ekibine, Kayserispor’dan ayrılan Emmanuel Adebayor’u özellikleişaret ettiği ifade edildi. tahminx.comEmmanuel Adebayor’un ismi son zamanlarda Aston Villa ile anılıyor. İngilizkulübünde Adebayor’u istediği biliniyor.

Yıldızgolcünün menajeri ile görüşme yapması beklenen Rizespor ekibinin, görüşmeninolumlu sonuçlanması halinde transferin ayrıntıları hakkında çalışma yapacağıtahmin ediliyor. Emmanuel Adebayor, 35 yaşında ve Togo milli takımında da formagiyiyor. Bugünkü banko maçlar arasındaRizespor’da bulunuyor.

Takımdan Ayrılacak İsimler Netleşiyor

ÇaykurRizespor’un transfer haberleriyle birlikte, takımdan ayrılması düşünülenisimleri de ortaya çıkmaya başladı. Karadenizin Yeşil-Mavili takımınınyollarını ayırmayı düşündüğü isimlerden biri Mustafa El Kabir. Faslı forvet,sezon başında Kalmar FF’den transfer edilmişti.

Sultanbet Çaykur Rizespor’un forvetoyuncularından biri olan futbolcuya ikinci sezon için takımda yer bulamayacağısöylenmiş durumda. Kulüp bu konuda bir basın açıklaması da gerçekleştirdi ve ElKabir’in ikinci yarıda takımda yer bulamayacağını açıkladı.

El Kabiriçin gelecek tekliflerin, kulüp tarafından sıcak karşılanacağı ve kolaylıkgösterileceği belirtiliyor. Ayrıca, sezon öncesi Karadenizli ekibin,Altınordu’dan transfer ettiği Yusuf’un da takımdan gönderilecek futbolculararasında olduğu kesinleşti. Yusuf Acer’in Süper Lig’in ikinci sezonunda takımdayer bulamayacağı ve 1. Lig’e kiralanacağı hakkında, kulüpten resmi bir açıklamada yapıldı.

Takımdangönderilecek futbolcuların yanı sıra, transfer edilecek sürpriz isimlerle de,Çaykur Rizespor’un bir süre daha Süper Lig’in transfer haberlerinde isminin üstsıralarda yer alacağı anlaşılıyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları