Büyük Windows 10 güncellemesi duyuruldu!
Microsoft, Windows 10 işletim sistemine istikbal bir sonraki büyük güncellemeyi duyurdu. Creators güncellemesi ile birlikte işletim sistemine yeni tasarımsal özellikler geliyor.

Microsoft, New York'ta gerçekleştirdiği etkinlikle ile beraber windows on için bir sonraki büyük güncelleme olan Creators güncellemesini duyurdu. Güncelleme her alanda işletim sistemine çeşitli yenilikler kazandırdığı bunun gibi, adından da anlaşılabileceği üzere tasarım konularında da yeni nitelikleri birlikte getiriyor.

Yeni Paint 3D Geliyor!

Güncelleştirme bilhassa 3D içerik üretimi, üst düzen oyun deneyimi ve sanal gerçeklik deneyimi üzerine yenilikler içeriyor.

Güncelleme, yeni Paint 3D programını içeriyor. Bu yeni program ile beraber gerçek dünya öğelerini 3D olarak tarayabilecek, yazdırabilecek ve diğer eserlerinizle birleştirebileceksiniz. aynı sürede yaptığınız çalışmaları yine Paint 3D aracılığıyla Remix3D topluluğunda başka insanlarla paylaşabileceksiniz.

Canlı yayın yapma ve turnuva oluşturma özelliği geliyor

xbox_windows_10_canli_yayin

Microsoft'un geçtiğimiz ay uygulamaya soktuğu Xbox Play Anywhere özelliği ile beraber kullanıcılar bir Oyunu sadece bir defa satın alarak hem Xbox hemde windows 10'da oynama imkanına sahip olmuştu. Yeni gelecek güncelleme ile birlikte Windows on ve Xbox arasındaki bağ, daha da kuvvetlenecek.

artık extra bir programa ihtiyaç yapılmaksızın, oyunlarınız için diri yayın yapabileceksiniz. Xbox Live'ın Arena özelliğini kullanarak turnuvalar oluşturup, arkadaşlarınızı ya da diğer oyuncuları davet edebileceksiniz. bununla birlikte yüksek ses deneyimi sunan Dolby Atmos özelliği, Xbox One için kullanılabilir duruma gelecek.

Dosya paylaşmak artık daha hızlı ve kolay

windows_10_my_people

Yeni güncelleştirme ile birlikte dosya paylaşmak ve göndermek artık çok aşırı daha kolay ve şık duruma geliyor. Göndermek dilediğiniz dosyayı ilgili şahıs kartına sürüklemeniz yeterli olacak.

tıpkı zamanda Türkçesi henüz kesinlik kazanmamış olan MyPeople özelliğiyle beraber öteki kullanıcılarla iletişim kurmanız daha da kolaylaşacak. En basitinden, bundan böyle cep telefonunuza gelen mesajları doğrudan bilgisayarınızdan görme ve yanıtlama imkanınız olacak.

aynı zamanda kimin size ne mesaj attığını, gönderdiği mailleri ve Skype yazışmalarınızı görebileceksiniz. Bu özelliğin, ati vakitlerde başka uygulama geliştiricilerinin de programlarını uyumlu bir duruma getirmesiyle daha da kullanışlı hale geleceğini söyleyebiliriz.

tüm bu özellikleri, ekranınızın sağ altından belirecek olan şahıs kutucuklarıyla kullanabileceksiniz. Son olarak, cep telefonunuzla bilgisayar arasındaki entegrasyonu sağlayacak olan bu yeni özelliğin Windows Phone ve Android işletim sistemine sahip cihazlarla çalışacağını belirtelim.

Güncelleme ne zaman çıkıyor ?

oldukça çok yeniliğe sahip olan creators güncellemesi, bu hafta ınsider programına kayıtlı olan kullanıcılara sunulacak. şayet sizde yenilikleri ilk deneyen ben olmak istiyorum diyorsanız, bilgisayarınızın ayarlar kısmından ınsider programına kayıt olabilirsiniz.

Güncellemenin nihai sürümünün ise ati sene çıkacağı belirtildi.


"Büyük Windows 10 güncellemesi duyuruldu! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Büyük Windows 10 güncellemesi duyuruldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Büyük Windows 10 güncellemesi duyuruldu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0