Burun Estetiğinden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler
Tecrübeli bir estetik cerrah tarafından yapılan burun estetiği operasyonu çoğu zaman başarılı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Tecrübeli bir estetik cerrah tarafından yapılan burun estetiği operasyonu çoğu zaman başarılı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Burundaki yapısal bozukluklardan dolayı gerek nefes alamama, gerekse sadece şekil problemini ortadan kaldırma amacıyla yapılabilen, kolay bir operasyon olan ve hastanın isteği doğrultusunda aynı gün taburcu edilebilen burun estetiği sonrasında diğer ameliyatlara nazaran fazla ağrı hissedilmemektedir. Bu nedenle birçok kişi daha iyi görünen bir buruna sahip olabilmek için kolaylıkla estetik olma kararı alabilmektedir. Genel anestezi uygulanarak yapılan burun estetiği ameliyatları, operasyon süresince başka bir komplikasyon gelişmezse takribi iki saat sürmektedir. Gelişebilecek komplikasyonlar göz önünde bulundurularak doktor tarafından ameliyat öncesinde çeşitli tetkikler uygulanarak başarılı bir operasyon amaçlanmaktadır.

Burun estetiği operasyonu sonucunda doktorunuzun önerileri kesinlikle dikkate alınmalıdır. Gerektiği miktarda sıvı alınması ve dudakların sürekli ıslak tutulması son derece önemlidir. Doktorunuz tarafından reçete edilen ilaçların düzenli olarak kullanılması, reçete dışında ayrıca ilaç alınmaması, bunun dışında kullanmak zorunda olunan ilaçlar varsa önceden doktora söylenmeli ve mutlaka doktorun izni ile kullanılması gerekmektedir. Operasyon sırasında ve sonrasında burna konulan tamponlara dikkat edilmeli ve oynatılmamalıdır. Ameliyat sonrasında burun gelebilecek darbelerden ve hatta bir yere değmesinden bile korunmalı, dişler fırçalanırken yumuşak bir fırça kullanılmalıdır. Aynı şekilde uyurken baş dik tutarak uyunmalıdır. Kan basıncını yükseltecek hareketlerden özellikle kaçınmalı, durmayan bir kanama ile karşılaşıldığında asla zaman kaybetmeden doktora başvurulmalıdır. Burna doktor tarafından takılmış olan alçı atel mutlaka doktor tarafından çıkarılmalıdır. Burundaki sargılar doktor tarafından açıldıktan sonra ilk görünüm yukarı doğru kalkık olabilir, zamanla ineceği bilinmeli ve paniğe kapılmamalıdır. Çünkü süreçle bu düzelecek ve istediğiniz gibi bir burun yapısına sahip olabilmeniz sağlanılacaktır.Bunun için bu konulara dikkat edilmeli ve saç ekimi bu şekilde yaplılmalıdır.

Operasyondan sonra iki ay süre ile güneşten korunmak gerekmektedir. Kimi hastalarda burundaki uzun süreli tıkanıklık hissi hasta psikolojisini olumsuz etkilemekte olup, normal hayatın etkilenmesine de neden olmaktadır. Bu durumun 6 ile 12 aylık bir süreçte tamamen geçeceğinin bilinmesi gerekmektedir. Operasyon sonucundaki riskleri en aza indirmek amacıyla, hastaların önceliğinin, burun estetiği fiyatları değil tam teşekküllü bir hastane ve tecrübeli bir cerrah olmalıdır.


"Burun Estetiğinden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Burun Estetiğinden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Burun Estetiğinden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0