Bungalov Evlerin Özellikleri Nelerdir?
Bungalov Evlerin Özellikleri Nelerdir?
Bungalov Evlerin Özellikleri Nelerdir?

 

Sonbahar mevsiminin gelmesiyle beraber insanlar tatil planlarını ertelerler. Ancak, bilinçli bir tüketici iseniz yılın son aylarını da iyi bir şekilde değerlendirebileceğinizi bilmelisiniz. Erken rezervasyon; Kasım veya Aralık ayında başlar. Haziran ayına kadar sürer. Erken rezervasyonun ilk döneminde başta otel olmak üzere birçok konaklama seçeneği için yüzde 50’ye kadar uzanan indirimler sunulur. Bu sayede, tüketicilerin tatil sırasında kalacakları yeri aylar öncesinden çok uygun fiyatla satın almaları mümkün hale gelir.

Popüler olduğu için bir hayli kalabalık olan otellerden sıkıldınız mı? Hem sakin hem de uygun fiyatlı bir yerde mi kalmak istiyorsunuz? Bu noktada, size kesinlikle bungalov evleri öneriyoruz. Bungalov ev tercihiniz için asla pişman olmayacaksınız.

Bungalov Ev Nedir?

Bungalov evin geçmişi bir hayli eskilere dayanır. İlk olarak, Hindistan’da ortaya çıkmıştır. Hemen ardından kendisine Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yer bulmuştur. Tek katlı ve küçük bir ev olarak tanımlanabilir. En çok 1.5 katlı olmasına rastlanır. Bungalov ev; zamanla önemli bir tatil konaklama seçeneği haline gelmiştir. Türkiye’de bilhassa Ege ve Akdeniz Bölgesi’nin popüler tatil bölgelerinde bungalov ev alternatiflerine rastlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, başta Sapanca olmak üzere Marmara Bölgesi’nde ve hatta Karadeniz Bölgesi’nde de çok hoşunuza gidecek türden bungalov evler mevcuttur.

Bungalov ev; orman veya kır evi olarak da adlandırılır. Ziyaretçilerine doğa ile iç içe bir yaşam vaat eder. Ahşap ve prefabrik malzemeler ile imal edildiğini söylemeliyiz. Bir başka deyişle, yapımında doğal malzemeler kullanılır. Bu sayede, insan sağlığına herhangi bir zararlı yönünün olmadığını ifade edebiliriz. Bungalov ev; farklı avantajları ile de göz doldurur. Örneğin, yaşlı ve engelli insanlar için son derece uygun bir konaklama seçeneğidir. Takdir edersiniz ki, belirli bir yaşın üzerindeki insanların otelde kalmaları zordur. Kalabalık otel ortamında rahat edemeyecekleri gibi merdivenleri inip çıkmakta da zorluk yaşarlar. Ancak, bungalov ev içerisinde merdiven bulunmaz. Ayrıca, bu tür evlerin düz ayak girişleri vardır.

Bungalov Evlerin Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Bungalov ev kiralama işlemlerini gerçekleştirerek hayallerinizdeki gibi bir tatil yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra, ekonomik durumunuz el verdiği takdirde kendiniz de bir bungalov ev inşa edebilirsiniz. Bu tür evlerin dış dekorasyonu kadar iç dekorasyonu da önem taşır. Dekorasyon konusunda aşağıdaki hususlara dikkat etmelisiniz.

·       Her şeyden önce, bu evleri küçük, şirin ve rengarenk evlere çevirebileceğinizi bilmelisiniz. Dışarıdan farklı ve pastel renklerle boyadığınız takdirde ortaya tam da hayalinizdeki gibi bir bungalov ev çıkacaktır.

·       Dekorasyon konusunda biraz yaratıcı olabilirsiniz. Örneğin, bu evlerin duvarlarını ağaç kütükleri ile tasarlayabilirsiniz.

·       Evin çatısını da ihtiyaçlarınıza uygun olarak düzenleyebilirsiniz. Kademeli kamış çatı veya kirpi çatı uygulamaları sayesinde ortaya gören herkesin hayran kalacağı türden harika dekorasyonlar çıkabilir.

 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları