Bu $ 25 değerindeki Nintendo Switch denetleyicisi, kulaklık girişi ile oyun içi Fortnite sohbetini destekliyor
Switch denetleyicisi pazarda satışına çok ihtiyaç duyulan bir ek parça

Nintendo Switch, aksesuar pazarında biraz eksik ve bu, ürünün birinci nesil sürümünde ortaya çıkan birçok eksikliğin gerçekten zamanında ele alınmadığı anlamına geliyor. Bluetooth kulaklık desteği ve kontrol üniteleri için 3,5 mm ses jakı gibi basit bir şeyden bahsediyoruz. Neyse ki, Switch’in üçüncü taraf ekosisteminin daha sağlam hale geldiğini görmeye başlıyoruz ve çevre birimi üreticisi PDP’den yeni bir ürün bu ses sorunuyla başa çıkmaya çalışıyor.

Çok çeşitli düşük maliyetli oyun aksesuarları üreten şirket, yerleşik 3,5 mm'lik jakla birlikte gelen Switch için Faceoff Deluxe Plus adlı yeni bir gamepad'e sahip. doğrudan kontrol cihazına taktığınız kulaklık veya kulaklık setine. PDP'ye göre, cihaz hem oyun sesini hem de oyun içi parti sohbeti yapabiliyor, görünüşe göre üçüncü parti Nintendo aksesuar pazarı için bir ilk. 8bitdo’nun son zamanlarda bile SN30 Pro + 'nın kulaklık girişi olmadığı açıklandı.

PDP ayrıca, kontrol ünitesinin “oyun içi sohbet ve birinci sınıf oyun ses özelliği sunan Nintendo ürünü tarafından resmi olarak lisanslanan” olduğunu iddia ediyor, bu da bir artı. Maalesef, bir miktar yakalama var. YouTuber'a göre, cihazını kanalında yeni bir video için yayınlayan Kevin Kenson, Faceoff Deluxe Plus sadece Vivox entegrasyonunu kullanan oyunlar için oyun içi sesi destekliyor.

Burada oyun içi sohbetle gerçekten çalışan tek oyunlardan biri de Fortnite, adil olmak gerekirse, sesli sohbet yapmak istediğiniz tek multiplayer Switch oyunlarından biri. Aksi taktirde, telefona kulaklık takmanız ve oyun değil, iletişim kurmanız için Nintendo Switch Online arkadaşı uygulamasına güveniyorsunuzdur. Switch, yalnızca tek bir kaynağa ses verdiğinden, kayda değer bir sınırlama, bir kulaklık üzerinden yalnızca oyun içi sohbet sesini TV’nizin standart oyun içi sesini kullanamayacağınızdır. Hepsi ya da hiçbiri olmalı.

Faceoff Deluxe Plus'ın bazı zarif özellikleri, özelleştirilebilir yüz plakalarına, denetleyicinin üzerinde ses kontrolü ve sessiz seçeneklerini desteklemesine ve Scuf gamepad'in damarındaki programlanabilir geri düğmelerine sahip olmasıdır. Ayrıca odanın her yerinden yuvaya yerleştirilmiş modda Switch'e takılmayı destekleyebileceğini düşündüğü için 10 metrelik bir kabloyla birlikte gelir. Bir adaptör üzerinden doğrudan Switch’in USB-C portuna takıldığında kontrolörün çalışıp çalışmayacağı belli değildir; Cevap muhtemelen değildir, ancak bu senaryoda, kulaklıkları Switch’in yerleşik 3,5 mm jakına takmanız daha olasıdır.

Bütün bunlar, yapım kalitesinin standart Nintendo Switch Pro kontrol cihazından belirgin şekilde daha düşük olacağına karşın, PDP cihazı 24,99 $ gibi düşük bir fiyata satıyor. Cihaz 22 Temmuz’dan itibaren satışa sunuldu ve bugün PDP’nin web sitesinden veya Amazon’dan başlayarak dört renkten birini (siyah, kırmızı, mavi ve mor) ön siparişi verebilirsiniz.


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları