BMW, VW, Daimler Emisyon Kontrollerini Engellemek İçin Harmanlama Yapmakla Suçlandı
AB, üç şirkete de 2006'dan 2014'e kadar dizel emisyonlarını kontrol etmek için teknolojinin gelişimini sınırlamak için toplandıklarına inandıklarını bildirdiğini bildiren BMW, Daimler ve Volkswagen'e bir mektup gönderdi.

Bu tamamen yenilgi cihazlarıyla ilgili sorunlardan ayrı VW araçlarına aynı zaman dilimi boyunca kurulur. Mektup, iddia edilen çarpışmanın, çevre hukukunun değil, rekabet hukukunun ihlali olarak araştırıldığını belirtiyor.

Mektuba göre, AB bu üç şirketin pazara farklı dizel işleme seçenekleri getirmeme konusunda işbirliği yaptığını düşünüyor. Şu anda, dizel, egzoz gazı akışına üre (AdBlue) enjekte eder. AB, “Komisyonun ön görüşüne göre, BMW, Daimler ve VW, AdBlue dozlama stratejilerini, AdBlue tank büyüklüğünü ve dolum aralıklarını 2006 ve 2014 arasında, böylece AdBlue tüketimini ve egzoz gazı temizleme etkinliğini sınırladıklarını ortak bir anlayışla koordine ediyorlar. .”

Şirketler ayrıca “Otto” partikül filtrelerini tanıtmamakla suçlamakla suçlanıyorlar. Bunlar, egzozdan gelen zararlı parçacık emisyonlarını azaltır. Mektup, “Komisyonun ön görüşüne göre, BMW, Daimler ve VW, OPF'in 2009 (2014) arasındaki yeni (doğrudan enjeksiyonlu) benzinli binek araç modellerine dahil edilmesini önlemek veya en azından geciktirmek için koordine ettiğini ve Gelecekteki pazar davranışları konusunda belirsizlik. ”

Hino_Standardized_SCR_Unit-640x375

Bu önlemleri almak, tüketicilere zarar veren AB mektubu, daha az kirletici otomobil satın alma hakkını inkar ederek devletlere zarar veriyor. VW borçsuzluğundan ortaya çıkan gerçeklerden biri, AB gruplarının şüpheli şirketlere yıllarca dizel yönetmeliklere aykırı davrandıklarını, kirliliği iyileştirme fikrini desteklediklerini fakat aslında iddia ettikleri kilometre taşlarına vurmadıklarını gösteriyor. Avrupa'da dizelin nasıl konumlandırıldığını konuşamıyorken, VW Amerika Birleşik Devletleri'ndeki dizel araçlar için yaptığı mesajlaşmada "yeşil" pazarlamaya eğildi.

Bu çabalar fiyat tespiti ya da bir piyasayı farklı şirketler arasında yasa dışı bir şekilde bölmeyi içermemesine rağmen, yine de kartel faaliyetleriyle ilgili AB yasalarını ihlal edebilir. AB'de üretimi, pazarları veya teknik gelişmeleri sınırlayacak veya kontrol edecek anlaşmalar yapmak yasaktır. Teknik bilgi birikiminin paylaşılması yoluyla nihai üründe ortaya çıkan işbirliğine açıkça izin verilir.

Reuters'in bildirdiğine göre, AB’nin mektubunu daha ciddi bir şekilde ele alacak gibi görünüyor. Daimler, BMW ve VW, daha temiz teknolojiyi piyasadan uzak tutmak için bir araya geldiğinde aynı anda VW, tüm dizel araçlarını yenilgi cihazlarıyla aktif bir şekilde aldatıyor ve nakletiyorsa, otomotiv üreticilerinin derhal kötü niyetli bir inanç düzeyi olduğunu gösteriyor onyıl. VW skandalı dikiz aynasında biraz olabilir, ancak tamamen kamuya açık bellekten geri çekilmedi.

Suçlu bulunursa, AB küresel cirosunun yüzde 10'u kadar bir para cezası verebilir (toplam gelir).

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları