BMW Concept iX3 geleceğe ışık tutuyor!
İlk olarak Auto China 2018 etkinliğinde yayınlanan BMW Concept iX3, gelecekte şirketin model serisinin iyi mi bir tasarıma kavuşacağına dair ipuçları veriyor. Tamamen elektrik gücü ile çalışacak olan tam teşekküllü Spor Aktivite Aracı (SAV) işlevsellik ve konfordan taviz vermiyor.

BMW Concept iX3 SAV göz kamaştırıyor!
Concept iX3, BMW tarafından elektrikli araba alanındaki çalışmalarını gözler önüne seriyor. BMW SAV modeli, iNext olarak anılan geleceğin model kitinin geliştirilmesinde mühim bir rol üstleniyor. BMW eDrive teknolojisinin 5. Nesli olan araba; elektrik motoru, şanzıman ve yeni ayrı elektrikli tahrik bileşeni içerisindeki kuvvet elektroniklerini bir araya getiriyor. Yeni ve daha güçlü bataryalar da 5. Nesil elektrikli sürüş sisteminin mühim bir parçasını oluşturmaktadır. Yeni teknolojiler ile performans karakteristikleri, emek harcama aralığı, ağırlık ve esneklik mevzusunda önemli gelişmeler elde ediliyor.

bmw-concept-ix3-gelecege-isik-tutuyor-sdn-02

200 kW doğrusu 270 beygir gücü üretecek elektrik motoru, modele hususi 70 kWh üstündeki kapasiteye sahip yüksek voltajlı batarya ile 400 kilometreden çok yol kat edilmesini sağlayacak. Yeni geliştirilen Şarj Kontrol Ünitesi ise 150 kW güç üreten süratli şarj istasyonları için tasarlanmış. Yüksek voltajlı bataryanın bu istasyonlarda sadece 30 dakikada doldurulacağı belirtiliyor.

BMW i Vision Dynamics tasarımını sürdüren iX3, klasikleşen büyük böbrek ızgaralar ve mavi detaylarla fazlaca şık gözüküyor. Moonstone Silver isimli boya rengi mükemmel bir kontrast oluşturmaktadır.

Konsept aşamasındaki BMW iX3 ne zaman seri üretime geçecek şu lahza için belgisiz.


"BMW Concept iX3 geleceğe ışık tutuyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere BMW Concept iX3 geleceğe ışık tutuyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda BMW Concept iX3 geleceğe ışık tutuyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0