BM ve FIFA arasında futbolda yolsuzluk
Avusturya'nın başkenti Viyana'da Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Ofisi (UNODC) Başkanı Ghada Fathi Waly ve Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) Başkanı Gianni Infantino, futbolda yolsuzluk ve suçla mücadele iş birliğini hedefleyen bir Mutabakat Zaptı imzaladı.

BM Ofisi'nde konuşma töreninde konuşan UNODC Başkanı Waly, uluslararası alanda etkili iki oluşumun iş birliği yapmak istediğini dile getirdi. 

Waly, "UNODC ve FIFA'nın futbol ve spor müsabakalarını korumak, gençlerin suçlarının önlenmesini teşvik etmek, çocukları ve genç sporcuları şiddet ve istismardan korumak için bu Mutabakat Zaptı'nı imzalayarak güçlerini birleştirmiş olmalarından çok memnunum." ifadelerini kullandı. 

- Infantino: "Futbolda yolsuzluğa asla tolerans yok" 

Pasgol  FIFA Başkanı Gianni Infantino da 2016'dan itibaren "yeni FIFA'nın" iyi yönetişim, gençlerin futbolda dahil ve değişikliğin manipüle edilmemesi için ciddi bir gayret sarf yapma söyledi. 

Sultanbet  Infantino, BM ile imzalanan Mutabakat Zaptı'nın FIFA için kilometre taşı olduğunu belirterek, "Bu, yeni FIFA'nın ve benim futbolda yolsuzluğa sıfır tolerans politikasına mutlak bağlılığımızın altını çizmektedir." şeklinde konuştu. 

Dinamobet  Genç sporcuların gelişimini ve suçu önlemeyi teşvik etmek için edinme ve yaşam becerilerini teşvik etmek için kendi futbolunun kendi kullandıkları çalıştıklarını Bebekino, bu sahada UNODC gibi bir ortağa sahip olmaktan gurur duyduklarını dile getirdi. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları