Sirin Labs dünyanın gücünü blockchain üstünden saha ilk akıllı telefonu olan Finney hakkında açıklamalarda bulunmuş durumda. İşte, sonunda resmen açıklanan Finney nitelikleri.
Blockchain telefonu Finney özellikleri belli oldu!
180
okunma

Dünyanın ilk blockchain parlak zeka telefonunun Huawei cephesinden gelmesi beklenirken, İsviçre merkezli teşebbüs Sirin Labs elini daha acele tutarak rakibini geride bıraktı. Ürün özelleştirilmiş Android 8.1 Oreo arayüzü Sirin OS üstünde çalışıyor. Finney dahili kripto cüzdanı, dağıtılmış defter sözleşmesi ve güvenli uçtan uca kaynak paylaşımı kabiliyetleriyle de fark yaratıyor.

Akıllı telefonun sabotajlara karşı tam olarak güvenilir olduğunun altı çiziliyor. Üründe cüzdan koruması amacıyla bir fiziksel güvenlik anahtarına da yer verilmiş. Cold wallet, İnternet’e bağlı olmaması ve bilgisayar korsanlarına karşı daha güvende olmasıyla da kripto paralara izinsiz erişimin önüne geçiyor. Biyometri ve kilit nitelikleri de güvenliği bir adım öteye taşıyor. Kripto cüzdanın çoğu kripto para için destek sunduğunu da belirtelim.

Finney zeki cihazların dağıtılmış defter sözleşmesi mekanizmasını kullanarak bağımsız bir blok zincir ağı kurabiliyor. Bu sayede madenciliğe gerek yok ise ağ kullanıcıları birbirlerine süratli bir halde ödeme gerçekleştirebiliyor. Kolay kullanım ve emin ödemeler için teknik sıkıntıları olmayan bir platform kurmak da firmanın ana hedefi.

blockchain-telefonu-finney-ozellikleri-belli-oldu-sdn-02

Finney, 6 inç 18:9 oranında ve 402 PPI px yoğunluğuna haiz bir ekranla geliyor. 8 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 845 çipsetten gücünü saha cihazda, altı GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı sunulmakta.

Akıllı telefonda f/1.8 diyaframlı 12 Megapiksel çözünürlüğünde arka kamera bulunuyor. Önde ise 85 derece geniş açı lensli 8 Megapiksel selfie kameraya yer verilmiş. üç,000 mAh batarya ise 30 dakikada yüzde 50 oranında şarj olabiliyor. Ayrıca 22 farklı LTE bandına uyumluluk, 802.11 ac Wi-Fi, Bluetooth 5.0 cihazın bağlanılabilirlik özellikleri arasında. IP52 sertifikası suya karşı sınırı olan koruma sağlamaktadır.

Sirin Labs bu yıl minimum 100 bin cihaz satmak peşinde. Şirketin daha geçtiğimiz ay ön sipariş ile 25 bin cihaz sattığını da not olarak düşelim. Blockchain telefonu Finney 999 dolar fiyat etiketine sahip.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları