Blackberry, patent ihlali iddiasıyla Nokia'yı dava etti !
Blackberry bir patent ihlali davası ile Nokia'dan biraz para almak istiyor olabilir.

 Blackberry markasının küresel haklarını geçtiğimiz yılın sonunda sattı ve Gartner'ın verdiği son istatistikler, şirketin mobil işletim sisteminin % 0,0'lık bir pazar payı ile açıkça iyi durumda olmadığını gösteriyor . Buna göre, Blackberry bir patent ihlali davasında Nokia'dan biraz para almak istiyor olabilir.

Blackberry, Ars Technica' nın elde ettiği bazı belgelere göre , patentlerini kasıtlı olarak ihlal ettiği gerekçesiyle Nokia'ya dava açtı. 96 sayfalık belge LTE ve UMTS / UTRAN uyumlu ürünler ve hizmetleriyle ilgili 11 patent kullanarak Fin şirketini suçluyor.

Bunlar arasında Blackberry'nin "bir baz istasyonundaki verici antenlerin sayısını" algılayabileceği patentler ve MIMO-OFDM sistemleri için dağınık bir pilot model ve kanal tahmini sistemi için geliştirdiği patentler yer alıyordu.

İlginçtir ki, Blackberry, Finlandiyalı teknoloji devinin patentleri tamamen kullanmasını engellemek yerine, Nokia'nın telif ücreti ödemesine ve zarar vermeye çalışması kafalarda soru işaretleri oluşturuyor.

İki şirketin bir patent ihlali davasıyla ilk kez çatışmadı. 2012'de, Nokia benzer bir patent baskısında ABD' de Blackberry akıllı telefon satışını yasaklamaya çalıştı.

Blackberry, ABD'nin Delaware bölge mahkemesinde konuyu çözmek için jüri mahkemesi talebinde bulundu. Blackberry v. Nokia davasının yasal belgelerini burada görebilirsiniz .


"Blackberry, patent ihlali iddiasıyla Nokia'yı dava etti ! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Blackberry, patent ihlali iddiasıyla Nokia'yı dava etti ! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Blackberry, patent ihlali iddiasıyla Nokia'yı dava etti ! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0