Bitcoin'deki Düşüş En Çok Onu Vurdu! Şirket 45 Günde 75 Milyar Dolar Değer Kaybetti
Bitcoin'deki sert düşüşle madencilik yapanların grafik kartı talebi azalınca, Nvidia'nın satılamayan stokları birikti. "Kripto paraların toparlanması beklediğimizden uzun sürdü" açıklaması meydana getiren Nvidia'nın piyasa kıymeti bir buçuk ayda 175 milyar dolardan 100 milyar dolara indi.

Kripto para birimleri piyasasında görülen sert düşme, Silikon Vadisi´nin kabul edilen teknoloji şirketlerinden Nvidia'yı da vurdu. Şirketin Nasdaq Endeksi'nde işlem gören hisseleri bir günde yüzde 17 değer yitirdi.

Bilgisayar ve oyun konsolları için grafik kartları üreten Nvidia'nın bu ürünleri, yüksek işlemci kapasitesi sebebiyle özellikle kripto nakit madenciliğinde de çok olarak kullanılmaktadır. Ancak Bitcoin başta olmak suretiyle kripto nakit birimlerinin gözden çıkarılması, Nvidia'yı da oldukca derinden etkiliyor.

2017 yılındaki Bitcoin rüzgarını arkasına sektör firmanın hisseleri geçen yıl yüzde 87 artışla 107 dolardan 200 dolara çıkmıştı. 1 Ekim'de 289 dolarla tarihi zirvesini kabul eden Nvidia hisseleri, son bir buçuk ayda yüzde 30 değer yitirdi. Şirketin hisseleri dün kapanış sonrası işlemlerde yüzde 17 daha düşerek, 167 dolara kadar düştü. Böylece firmanın sektör kıymeti de 100 milyar dolar sınırına geriledi. Bu sayı, Nvidia'nın Ağustos 2017'den bu güne olan en düşük seviyesi.

Altı HAFTADA 75 MİLYAR DOLAR ERİDİ

Böylece bu yılın Ekim ayı başında 175 milyar dolarlık saha değeriyle üstün dereceli kıran Nvidia, yaklaşık 6 haftalık süreçte 75 milyar dolar eridi. Her ne kadar asıl işinin oyun bulunduğunu anlatım etse de şirket, Bitcoin madenciliği yapanların da bir numaralı grafik kartı adresi olmuştu.

'KRİPTO PARALARINTOPARLANMASI UZUN SÜRDÜ'

2018 yılının başında 17 bin doları aşan Bitcoin'in değeri, bugün itibariyle 5 bin 600 dolara kadar inerken, Nvidia dün yapmış olduğu açıklamayla satılmayan ürünlerinin yığın fazlası oluşturduğunu duyurdu.

Nvidia CEO´su Jensen Huang, yatırımcılarla yapılan bir konferans görüşmesinde, "Kripto paraların toparlanması beklenenden uzun sürdü" dedi. Şirketin kripto para sanayisine bağlı şekilde yaşamış olduğu kayıplar, beklentilere de yansıdı. Analistlerin bu çeyrekte 3,4 milyar dolar gelir tahminlerine rağmen, Nvidia 2,7 milyar dolarlık bir gelir elde etmeyi beklediğini duyurdu.


"Bitcoin'deki Düşüş En Çok Onu Vurdu! Şirket 45 Günde 75 Milyar Dolar Değer Kaybetti konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Bitcoin'deki Düşüş En Çok Onu Vurdu! Şirket 45 Günde 75 Milyar Dolar Değer Kaybetti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bitcoin'deki Düşüş En Çok Onu Vurdu! Şirket 45 Günde 75 Milyar Dolar Değer Kaybetti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0