Birbirinden güzel ve keyifli İki Kişilik Oyunlar
Canınız sıkıldığında eğlenceli bir şeyler arıyorsanız durun bu makalemize bakmadan geçmeyin.

Bilgisayar karşısında boş boş vakit geçiriyorsanız, yapacak hiçbir işiniz kalmadıysa, vaktinizi çok daha eğlenceli bir şekilde harcamak için oyunlar oynayabilirsiniz! Hiçbir şekilde ücret ödemeden, program indirmenize gerek kalmadan, hızlı ve güvenli bir şekilde erişim sağlayabileceğiniz yüzlerce oyun; minikoyuncu.org sayesinde bir tık kadar uzağınıza geliyor.

Daha çok çocukların ilgi gösterdiği sevimli karakterlerin bulunduğu oyunlara ev sahipliği yapan bu sitedeki oyunlar, kategorilerine göre tasnif edilerek kolayca ulaşılabilecek seviyeye indirgenmiş. Erkek çocukları daha çok silah ve araba içeren oyunlarla vakit geçirmeyi severken, kızlar ise giydirme oyunları ve pony oyunları gibi kategorilerdeki içeriklere ilgi gösteriyor. Pembe renkli minik bir midilli olan Pony’nin başından geçen maceraların konu edildiği pony oyunlarında giydirme ve bölüm sonuna ulaşma şeklinde zorlu görevler oyuncuları bekliyor.

Oyunlar zekâ gelişimini destekliyor

Karşı cinse nazaran bebeklerle oynamaya daha meyilli olan kız çocukları, sanal âlem üzerinden oynadıkları giydirme oyunlarıyla eğlenceli dakikalar yaşayabiliyorlar. Diledikleri gibi giydirdikleri kızın fotoğrafını sosyal medyada paylaşma imkânını da elde edip moda tasarımı hakkında fikir sahibi olabiliyorlar. Bunların yanı sıra var olan zekâ oyunları da çocukların bulmacalar çözerek zekâ gelişimlerini hızlandırmalarına olanak tanıyor.

Çocuklar paylaşımcılığı öğreniyor

IQ gelişiminin yanı sıra duygusal zekâyı niteleyen EQ’nun gelişimini de destekleyen oyun kategorilerinin başında ise iki kişilik oyunlar geliyor. Çoğunlukla yön tuşları ve W-A-S-D kombinasyonu ile oynanan bu oyunlarda çocuklar, arkadaşlarıyla birlikte hareket ederek aynı amaç doğrultusunda hedefe ulaşmaya çalışıyorlar. Bu durum da çocukların yardımlaşma ve dayanışmayı öğrenmelerine katkı sağlıyor. Üstelik bu güzel alışkanlıkları edinirken eğlenceli vakit geçirme fırsatını da yakalamış oluyorlar.

Tüm çocukların ilgi odağı haline gelen ve günün büyük bir çoğunluğunu geçirdiği minikoyuncu.org adresini sizler de çocuklarınıza ve sevdiğiniz insanlara rahatlıkla tavsiye edebilirsiniz. Üstelik bu sitede var olan oyunların hepsi sadece çocuklara yönelik tasarlanmış değil. Büyüklerin de oynayabileceği ve zevkli vakit geçirebileceği birbirinden farklı kategorilerde oyunlar mevcut. Strateji ve zekâ oyunları bu oyunların başında geliyor. Siz de hemen minikoyuncu.org adresini ziyaret ederek oyun oynamaya başlayabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları