BIOS güncellemeleri, Ryzen'deki Destiny 2 ve Linux açılış sorunlarını düzeltmek için geliyor
AMD, Ryzen 3000 sahiplerini nispeten hızlı bir şekilde etkileyen kök nedenini tespit edebildi.

Bu haftanın başlarında, Bungie, Destiny 2'nin Ryzen 3000 inşaatına düzgün şekilde yüklenmediğinden ve "soruşturma konusunu arttırdığını" söyleyerek bir kullanıcı şikayetine yanıt verdi. Ancak birkaç gün sonra, AMD sorunu bulduğunu ve yerinde bir düzeltme olduğunu belirten bir bildiri yayınladı.

Düzeltme bir BIOS güncellemesiyle geliyor ve ayrıca bazı Linux kurulumlarında önyükleme sorunlarına neden olan bir sorunu da çözüyor.

“AMD, kök nedenini belirledi ve Ryzen 3000 işlemcilerde belirli Linux dağıtımlarını ve Destiny 2'yi çalıştırma yeteneğini etkileyen bir sorun için bir BIOS düzeltmesi uyguladı. Anakart ortaklarımıza güncellenmiş bir BIOS dağıttık ve tüketicilerin erişim sağlamalarını bekliyoruz. önümüzdeki günlerde yeni BIOS, "dedi.

Sorunun tam olarak nerede ya da AMD'nin sorunu nasıl çözdüğü açık değil, yalnızca yeni bir ürün yazılımı kodunda bir çözümün bulunduğu ve uygulandığı anlaşılıyor. Şimdi anakartları için güncellenmiş BIOS'ları kullanmak AMD'nin donanım ortaklarına kalmış.

Destiny 2'ye gelince, şikayetler Ryzen 3000 sahiplerinden hem X570 hem de X470 anakartlara sahipti ve görünüşe göre işlemcinin yonga seti ile ilgisi olmadığını belirttiler. Ve Linux'a gelince, üçüncü nesil Ryzen işlemcisiyle eşleştirildiğinde bazı yeni dağıtımlarla ilgili önyükleme sorunları bildirildi.

Yeni bir platform ortaya çıkarırken ilk başta büyüyen ağrılar olması nadir değildir. Her şey söylenmeden ve yapılmadan önce daha fazlası olabilir, ancak her halükarda, AMD'nin hızlı bir şekilde yanıt verdiğini görmek güzel (Ryzen 3000 sadece beş gün önce perakende satışa sunuldu).


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları