Bakan Özlü’den yerli otomobil için yeni açıklama!
2015 yılının Kasım ayında kamuflajlı bir biçimde gün yüzüne çıkarılan prototipler sonrasında büyük bir sessizliğin hakim olduğu yerli araba emek harcamaları, ÖTV müjdesi ondan sonra tekrardan gündeme gelmeye başladı.

Ülkemizde otomotiv sektörünün ciddi bir altyapıya haiz bulunduğunu belirten Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yürütülen çalışmalara ilişkin soru önergesine verdiği yanıta ” Kamunun öncülüğünde Türkiye’ye ilişkin olacak güçlü bir otomotiv markası oluşturacağız ” ifadeleri ile başlanıyor.

Yerli araba üretimi için görüşmeler devam ediyor!
Kamu kurumlarının yerli otomobil kullanacağını belirten Faruk Özlü, üretim dönemi için Kale, Karsan, Fiba, Sanko, Koç, Vestel, BMC şeklinde Türkiye’nin biri olan gruplarıyla görüşmeler yapıldığını belirtirken, üretimi üstüne alan firmanın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafınca açıklanması planlanıyor.

yerli-otomobil

Sabah tarafınca paylaşılan bilgilere göre, yerli otomobilin piyasaya güçlü bir giriş yapabilmesi için devletin pay sahibi olabileceği plan kapsamında ilk tasarım harcamalarını amme üstlenecek.

Bunun yanı dizi taksiciler başta olmak üzere tercihini yerli otomobilden yana kullananlar için düşük faizli kredi benzer biçimde farklı teşvikler sunulacak.

Kamunun desteği, hususi bu sahanın öncülüğünde küresel pazarlara hitap edecek yerli bir otomobil markası oluşturmayı önemsediklerini vurgulayan Bakan Özlü, açıklamasında “ Şimdiki dönüşümde içten yanmalı motorlu araçlardan hibrit, elektrikli ve hatta otonom araçlara doğru güçlü bir yönelim ve strateji değişikliği var. ” ifadelerine yer verdi.


"Bakan Özlü’den yerli otomobil için yeni açıklama! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Bakan Özlü’den yerli otomobil için yeni açıklama! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bakan Özlü’den yerli otomobil için yeni açıklama! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0