AWS, yönettiği blockchain'i herkese açtı
Geçtiğimiz yılın sonunda yönetilen bir blockchain hizmetini başlattıklarını duyurduktan sonra, Amazon Web Hizmetleri şimdi bu hizmeti genel kullanılabilirlik için açıyor.

AWS genel müdürü Andy Jassy, şirketin yaklaşık 5 ay önce blok zincirleme teknolojilerinden vazgeçme sürecini tersine çevirdiğini ve Hyperledger Fabric ve Ethereum gibi açık kaynaklı çerçeveler üzerine geliştireceği yeni bir hizmet sunduğunu duyurdu.

“Müşteriler, blok zinciri ağları oluşturmak için Hyperledger Fabric ve Ethereum gibi blockchain çerçevelerini kullanmak istiyorlar; böylelikle hızlı bir işlem gerçekleştirebiliyorlar, değişmez bir işlem kaydıyla ancak merkezi bir otoriteye ihtiyaç duymadan. Bununla birlikte, bu çerçeveleri kurmak, yapılandırmak ve yönetmek zor buluyorlar, ”diyor AWS'deki Amazon Yönetilen Blok Zinciri Genel Müdürü Rahul Pathak bir açıklamada. “Amazon Managed Blockchain ağların kurulması, ağın kurulması, sertifikaların ve güvenliklerin yönetilmesi ve ağın ölçeklendirilmesi ile ilgileniyor. Müşteriler artık hızlı ve kolay bir şekilde çalışan işlevsel bir blockchain ağı kurabilirler, böylece bir blockchain ağını çalışır durumda tutmak yerine uygulama geliştirmeye odaklanabilirler. ”

Zaten AT&T Business, Nestlé ve Singapurlu yatırım piyasası, Singapore Exchange gibi şirketler şirketin hizmetlerini kullanmak için imza attılar.

Duyuruyla birlikte AWS, Microsoft ve IBM'den Azure gibi diğer büyük kurumsal oyunculara hizmet zinciri olarak blockchain'e katılıyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları