AWS, ML modellerini ayarlamak için açık kaynaklı bir araç olan Neo-AI'yi piyasaya sürdü
AWS tam olarak açık kaynaklı bir elektrik santrali olarak bilinmemektedir, ancak belki de havada değişiklik olabilir.

 Amazon’un bulut bilişim birimi bugün, Apache Yazılım Lisansı kapsamında yeni bir açık kaynaklı proje olan Neo-AI’nın lansmanını duyurdu. Yeni araç, SageMaker Neo makine öğrenme servisi için şirketin geliştirdiği ve kullandığı teknolojilerden bazılarını alır ve bunları açık kaynaklı ekosisteme getirir.

Buradaki temel amaç, birden fazla platformdaki dağıtım modellerini optimize etmeyi kolaylaştırmak - ve AWS bağlamında, çoğunlukla bu modelleri en sonunda çalıştıracak makineler.

AWS’li Sukwon Kim ve Vin Sharma bugünkü açıklamada, “Normalde, birden fazla donanım platformu için bir makine öğrenme modelini optimize etmek zordur, çünkü geliştiricilerin her platformun donanım ve yazılım yapılandırması için manüel olarak ayarlama yapmaları gerekir.” “Bu, özellikle hesaplama gücü ve depolamada kısıtlanma eğiliminde olan uç cihazlar için zorlu.”

Neo-AI, TensorFlow, MXNet, PyTorch, ONNX ve XGBoost modellerini alabilir ve bunları optimize edebilir. AWS, Neo-AI'in bu modelleri sıklıkla doğruluk kaybı olmadan iki katına, orijinal hızlarının iki katına çıkarabileceğini söylüyor. Donanım gelince, araçlar yakında geliyor Xilinx, Cadence ve Qualcomm desteği ile Intel, Nvidia ve ARM yongaları destekler. Nvidia dışındaki tüm bu şirketler de projeye katkıda bulunacak.

Intel'deki Yapay Zeka Ürünleri Grubu genel müdürü Naveen Rao, “AI'den değer elde etmek için derin öğrenme modellerinin, veri merkezinde ve bulutta en uçtaki aygıtlarda olduğu kadar kolay bir şekilde kullanılmasını sağlamalıyız” dedi. . “Intel, Neo-AI için bu çabalara katkıda bulunarak nGraph ile başlattığı girişimi genişletmekten memnuniyet duyuyor. Neo'yu kullanarak, cihaz üreticileri ve sistem tedarikçileri, tüm Intel bilgi işlem platformlarını temel alan platformlarda neredeyse her çerçevede geliştirilen modeller için daha iyi performans elde edebiliyor. ”

Modelleri optimize etmenin yanı sıra, araç aynı zamanda uyumluluk sorunlarını önlemek için onları yeni bir formata dönüştürür ve modelin daha sonra yürütmeyi çalıştığı cihazlarda yerel bir çalışma zamanı sağlar.

AWS, Neo-AI derleyicisi üzerinde yapılan çalışmaların bir kısmının Washington Üniversitesi'nde (özellikle TVM ve Treelite projeleri) başladığını belirtti. “Günümüzde AWS kodunu Neo-AI projesiyle tekrar açık kaynağa bırakması, herhangi bir geliştiricinin üretim sınıfı Neo derleyici ve çalışma zamanında yenilik yapmasına olanak tanıyor.” AWS, açık kaynaklı projeler alma ve bulutlarında kullanma konusunda bir üne sahip. Hizmetler. Artık şirketin biraz daha geri katkıda bulunmaya başladığını görmek güzel.

Amazon’un açık kaynaklı çalışmaları bağlamında, şirketin Firecracker hipervizörünün artık OpenStack Foundation’ın Kata Containers projesini desteklediğini de belirtmekte fayda var. Kestane fişeği kendisi de açık kaynaklıdır ve Kestane fişeği, AWS'nin OpenStack Vakfı'nın şemsiyesi altında getirdiği ilk açık kaynak projesi olarak ortaya çıktığında şaşırmam.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları