Audi A3 Coupe için hazırlıklar başladı
Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan haberler 2020’de Audi tarafınca sektöre sürülecek olan dördüncü kuşak Audi A3 serisine dört kapılı bir coupe versiyonun dahil olabileceği ihtimalini bir fazlaca güçlendirdi. İşte detaylar.


Audi, uzun süreden beri gündemi meşgul eden olan dört kapılı bir Audi TT geleceği iddialarına nihayet açıklık getirmiştir. Alman otomotiv devi bu şekilde bir ihtimalin olası olmadığını deklare etti. Ancak bu durumun markanın kompakt dört kapılı bir coupe planlamadığı anlamına gelmediğini bilhassa belirtti. Bu vaziyet akıllara Audi’nin 2020 model yılı ile başlatmayı düşündüğü dördüncü nesil Audi A3 serisine dört kapılı bir coupe varyantın dahil olabildiği ihtimalini getirdi. Başka bir kaynağa gore ise eski Audi CEO’su Rupert Stadler tutuklanmadan önce zaten Audi A3 Coupe üretimi için tasdik vermişti.

Şimdilik Audi’nin iddiaları yalanlamadı. Öte yandan bu şekilde bir modelin varlığını açıkça teyit de etmedi. Ancak eldeki bilgilerin tamamı Audi’nin 2020 senesinde sedan, hatchback (Sportback veya Liftback) ve cabrio olarak piyasaya sürmeyi düşündüğü dördüncü nesil Audi A3 serisine dört kapılı bir coupe versiyonu dahil olacağını gösteriyor. Ayrıca seride S3 ve RS3 gibi yüksek performanslı versiyonların bulunmaya devam edeceği düşünülüyor.

Audi A3 Coupe, 2020 yılında yola çıktığında karşısında Mercedes-Benz CLA ve BMW 2 Serisi Gran Coupe benzer biçimde Alman rakiplerini bulacak. Öte yandan A3 Coupe için 400 beygirlik yüksek performanslı bir RS versiyonu bekleniyor. Audi’nin ancak bu şekilde Mercedes- AMG CLA 45 ve BMW M2 Gran Coupe‘nin karşısına direkt bir rakip çıkarabileceği düşünülüyor.


"Audi A3 Coupe için hazırlıklar başladı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Audi A3 Coupe için hazırlıklar başladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Audi A3 Coupe için hazırlıklar başladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0