ASUS, oyuncu odaklı Republic of Gamers (ROG) markasını taşıyacak olan akıllı telefonu ile Razer Phone, Xiaomi Black Shark ve ZTE Nubia Red Magic modellerine meydan okumaya hazırlanıyor.
ASUS ROG oyun telefonu çıkış tarihi belli oldu!
227
okunma

İddialara nazaran merakla beklenilen ASUS ROG oyun telefonu ile buluşmaya çok azca kaldı.

ASUS ROG oyun telefonu ne zaman satışa çıkacak?
Ilk olarak ASUS CEO’su Jean Shen tarafınca geleceğine dair ipucu verilen ASUS ROG oyun telefonu, 5-9 Haziran tarihleri içinde gerçekleştirilecek olan Computex etkinliğinde tanıtılabilir. Şirket içi bir kaynaktan alındığı belirtilen bu malumat, doğal ki mobil aktörleri yakından ilgilendiriyor.

Oyun telefonunun teknik özellikleri şu lahza için belirsiz. Öte taraftan, gelebilecek bazı belli başlı nitelikleri şimdiden tahmin etmek hiç de güç değil. Şu lahza piyasadaki en kuvvetli çipset olan Qualcomm Snapdragon 845 büyük olasılıkla cihazdaki yerini alacaktır. 8 GB RAM de akıcı oyun deneyimi için olmazsa olmaz.

asus-rog-oyun-telefonu-cikis-tarihi-belli-oldu-sdn-02

Cihazın kuvvetli bir ekran sunması albenisi doğal ki artırabilir. Oyun monitörleri mevzusunda başarıya ulaşmış işler çıkartan firma, akıllı telefonunda 120 yada 144 Hz tazeleme oranı sunarak dikkat çekebilir. ASUS Aura tenvir teknolojisini bu cihaza da getirir ve hatta diğer cihazlarla senkronizasyon konusunu da sağlarsa göze hitap etme konusunda da önemli bir adım atabilir.

Cihazın satış başarısı elde etmesi için fiyatlandırma mevzusuna da büyük ehemmiyet vermesi icap ettiğini söyleyebiliriz. Ne de olsa çok sayıda insan oyun telefonu tercih etmiyor. PUBG Mobile gibi oyunlar ise telefonlara bindirdiği yük ile kuvvetli donanım ihtiyaçlarının karşılanmasını gerektiriyor. Yani temel hedef kitle bu tarz oyunları gittiği her yere götürmek arzu edenler olacak.

ASUS’un oldukça çok oyun odaklı tatbik ve kabiliyeti de cihazına ekleyeceğini tahmin edebiliriz. Bakalım şirket, PC oyunculuğundaki deneyimini zeki telefonuna da başarılı bir halde aktarabilecek m.?

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları