Aston Martinin ilk Suv Modeli DBX Sahneye Çıkmak Üzere..
İngiliz lüks spor otomobil üreticisi Aston Martin, tarihinde ilk kere ürettiği SUV modeli DBX’in prototipinin kamuflajlı fotoğraflarını kamuoyu ile paylaştı. 2019’un son çeyreğinde piyasada olması planlanan DBX için ‘En Teknolojik SUV’ tanımlaması yapılmış oldu.

Aston Martin CEO’su Andy Palmer DBX ile alakalı yapmış olduğu açıklamada “DBX, Aston Martin’in kökünden tarihine kalınca harflerle yazılacak” dedi.


Otomotiv dünyasında son zamanlarda yerini sağlamlaştıran ‘SUV’ segmentine, Aston Martin’de sessiz kalmadı. İngiliz dev, ‘En Teknolojik SUV’ olarak tanıtımını yapmış olduğu DBX modelinin prototipinin kamuflajlı fotoğraflarını halkoyu ile paylaştı. 2019’un son çeyreğinde piyasada olması beklenen DBX, St. Athan tesisinde üretilecek. Firma "En Teknolojik SUV" olacağını belirttiği bu modelin çalışmalarına şimdiden başlamış durumda. Aston Martin Lagonda Başkanı ve Grup İcra Kurulu Başkanı Andy Palmer yeni DBX ile alakalı yaptığı açıklamada “Hareket edebilen bir DBX prototipi görmek, ilk SUV modelimizin hikayesinde çok mühim bir bölüm. Bu otomobil bizim St. Athan fabrikasında hayata geçireceğimiz ilk modelimiz olacak ve firmamızın köklü geçmiş hikayesine kalınca harflerle yazılacak bir anı olacak” açıklamasını yaptı.


ZARİF, DİNAMİK VE SPORTİF

Yeni DBX, dünyanın en sıkıntılı etaplarına sahip Welsh Rally sahnesinde testlerden geçiyor. Bu, DBX’in hem arazi bununla beraber asfalt deneyimlerini en iyi halde yansıtması adına önemli bir süreç. Bunun yanında asfalt performansı da Nürburgring’de kontrol edilmekte. DBX, Aston Martin ruhunu tam anlamıyla yansıtıyor. ‘Zarif, dinamik ve sportif’ yapısının beraberinde SUV segmentine ihtişamı da getiriyor. Teknoloji konusunda da iddialı olan DBX, off-road özellikleriyle de dikkatleri üzerine çekiyor. Aston Martin Baş Mühendisi Matt Becker DBX ile yapmış olduğu açıklamada “Bir mühendis şekilde, DBX’i geliştirmek harbiden coşku verici. DBX, oldukça farklı bir Aston Martin olacak. Her koşulda testleri gerçekleşecek. Böylece kanaat rozetine layık bir sürüş deneyimi sunacağız” dedi.


"Aston Martinin ilk Suv Modeli DBX Sahneye Çıkmak Üzere.. konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Aston Martinin ilk Suv Modeli DBX Sahneye Çıkmak Üzere.. ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Aston Martinin ilk Suv Modeli DBX Sahneye Çıkmak Üzere.. ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0