Artık İnstagramda Hikaye Paylaşılabilir!
Sosyal paylaşım ağı Instagram, kullanıcılara başkalarının hikayelerini paylaşma özelliğini kullanıma sundu.

Her geçen gün kendini geliştiren Instagram, öykü paylaşım özelliğini duyurdu. Bu yeni özellik yardımıyla kullanıcılar arkadaşlarının hikayelerini kendi profillerinde paylaşabilecek. Ancak bu özelliğin kullanılabilmesi için kişinin o hikayede etiketlenmiş olması gerekiyor.

‘@mention Sharing’ adlı yeni hususiyet sadece o hikayede etiketlenen kullanıcılar için geçerli olacak. Etiketleme yapılmadan önce uygulama tarafından “bahsedilen kullanıcılar 24 saat içinde bu hikayeyi tekrar yayınlayabilir” uyarısı gelecek. Bu uyarıdan sonrasında hikayede bahsedilen kullanıcılara ileti yöntemiyle ‘Bunu hikayene ekle’ linki gönderilecek.

Yani bir dostunuz bir hikayede sizden bahsettiyse siz de onu kendi profilinizde paylaşabileceksiniz. Hatta hikayeye yeni resim ya da video ilave edip üstünde değişimler de yapılabilecek. Hikayeyi yeniden paylaştığınızda üzerinde dilediğiniz değişimleri yapabileceksiniz ancak diğer kullanıcılar, ilk paylaşan ferdin adını görebilecekler.

Yeni hususiyet kademeli şekilde kullanıcılara dağıtılmaya başlanmıştır. Siz de bu özelliği kullanımı dilerseniz uygulamanızın aktüel olduğundan emin olup hikayeler menüsünden bir arkadaşınızla deneme yapabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları