Apple,QuickTime Windows desteğini kaldırıyor.
Apple'n iTunes ile birlikte sunduğu QuickTime programına windows desteğini sonlandırıyor.

Desteğin kesilmesinin sebenin ise bir güvenlik firmasının QuickTime’ın Windows sürümünde iki adet kritik açık olduğunu keşfetmesini gösterdi. Açığı tespit eden güvenlik firmasına göre, saldırganlar bu açıkları kullanıp QuickTime yüklü bir bilgisayarda zararlı kodlar çalıştırabilir.

Bu sebepten ötürü Apple QuickTime kullanan windows kullanıcılarına programı kaldırmaları hakkında uyardı.Çünkü o kritik açıklar kapatılmıyacak.

Peki QuickTime tamamen işe yaramaz mı? Bazı kullanıcılar için bunu cevabı hayır. Özellikle QuickTime kullanan üçüncü parti programları çalıştıranlar, QuickTime’ı kullanmaya devam etmek isteyebilir. Mesela Adobe Premiere Pro yazılımı, QuickTime gerektiren yazılımlardan biri.

Eğer QuickTime ihtiyacı olan bir yazılım kullanmıyorsanız QuickTime silme vakti geldi demektir.


"Apple,QuickTime Windows desteğini kaldırıyor. konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Apple,QuickTime Windows desteğini kaldırıyor. ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple,QuickTime Windows desteğini kaldırıyor. ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0