Apple'ın Hedefinde Qualcomm'un Mühendisleri Var
Apple ve Qualcomm arasında oldukca uzun zamandır telif savaşları yaşanıyordu. Her iki taraf üst üste birbirlerine dava açarken, Apple’dan entresan bir hamle geldi. Teknoloji devi, Qualcomm’un çalışanlarını kendi tarafında geçirmek için harekete geçti.

Apple, San Diego’daki ofisinde çalıştırmak suretiyle 10 işlemci uzmanı ilanı yayınladı. Daha ilkin işlemci üretiminde çalışmış bireyleri istihdam etmiş olduğu görülmeyenb Apple’ın, Qualcomm’un merkezinin bulunmuş olduğu San Diego’da böylesine ilanlar açması, “rakibinden mühendis çalmaya çalışıyor” iddialarının ortaya atılmasına sebep oldu.

Bugüne kadar çok sayıda farklı teknoloji devi, rakiplerinin en iyi çalışanlarını kendi bünyesine geçirmek adına muhtelif numaralar denemişti. Apple’ın yayınladığı ilan sürpriz şekilde karşılanmazken, firmanın kendi işlemcilerini üretmek istediği iddialarını da güçlendirmiş oldu. Haberi ortaya çıkaran Bloomberg, San Diego’da Qualcomm’un yanı sıra işlemci üreten Intel, AMD ve gibi kuruluşların merkezlerinin olduğunu da hatırlatarak, Apple’ın ancak Qualcomm’u hedeflememiş olabileceğini aktardı.

Başka firmaların ofislerinin de bölgede bulunmasına rağmen, Apple’ın Qualcomm’un çalışanlarını işe almak istediğiyse gün benzer biçimde ortadaydı. Yakın zaman önce Qualcomm’un ürettiği web modemlerini kullanmaktan vazgeçtiğini duyuran Apple, Intel ile antak kalma yapmıştı. İşlemci konusunda öteki şirketlere bağlı olmak istemediği anlaşılan Apple’ın kendi işlemcilerini üretmeye çalışmasıysa sürpriz değil!


"Apple'ın Hedefinde Qualcomm'un Mühendisleri Var konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Apple'ın Hedefinde Qualcomm'un Mühendisleri Var ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple'ın Hedefinde Qualcomm'un Mühendisleri Var ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0