Apple'dan Whatsapp'a büyük şok
Whatsapp'ın geçtiğimiz günlerde hem iOS aynı zamanda Android cihazlara sunmuş olduğu 'sticker' özelliği Apple'ın almış olduğu birden bir kararla WhatsApp'ta apar topar kaldırıldı.

Whatsapp duruma mana veremezken, Apple'ın bu sonucu almasında iMessage'ın müessir bulunduğu düşünülüyor.
Apple, Whatsapp'ın yeni ve fazlaca konuşulan özelliklerinden biri olan Sticker fonksiyonunu birden bir kararla WhatsApp'in içerisinden tam olarak kaldırdı. Apple'ın bu sonucu almasına bir anlam verilemezken şirkete yakın kaynaklar, WhatsApp'ın bu özelliğinin kaldırılmasının arkasındaki nedenleri şöyleki sıralıyor:

- App Store üzerinde birbirine aynı oldukça çok Sticker uygulamasının yer alıyor olması

- Apple‘ın iMessage uygulamasında yer edinen benzer Sticker tasarımlarının, WhatsApp tarafınca kullanılmasına izin verilmemesi

Özetle Apple, mesajlaşma uygulaması iMessage'ta yer edinen Sticker’ların bir başka tatbik tarafından kullanılmasına izin vermemesinden dolayı App Store’dan WhatsApp için hazırlanmakta olan tüm çıkartmaları kaldırdığı tahmin edilmektedir.


"Apple'dan Whatsapp'a büyük şok konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Apple'dan Whatsapp'a büyük şok ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple'dan Whatsapp'a büyük şok ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0