Apple’dan Türk öğrenciye teşekkür!
Apple, iOS 12’de aleni bulan Türk talebe Yiğit Can Yılmaz’a bir kere daha teşekkür etti. Peki, Türk öğrenci Yiğit Can Yılmaz, iOS 12’de hangi açığı buldu? İşte konuyla alakalı detaylar.

İşletim sistemlerinde bazen güvenlik açıkları meydana geliyor ve bunu firmalar güncellemeler ile kapatıyor. Ancak bazı noktalarda firmalar kendi yazılım mühendislerinin beraberinde geliştirici ve kullanıcılardan da raporlar alıyor ve bunları değerlendiriyor.
Bugün ise iOS 12 sürümünde açık bulan Türk öğrenci Yiğit Can Yılmaz adını Apple’ın teşekkür listesine bir kez daha yazdırdı.


Yiğit Can Yılmaz, iOS 12.1.1 güncellemesi ile SafariViewController bölümünde bir güvenlik açığının kapatılmasında firmaya destek oldu. SafariViewController, bir bağlantıya tıklandığında linkin oluşturulan pencerede aktifleştiğini raporlayan Yılmaz, bu sorunu firmaya raporlamış.

Cupertino merkezli teknoloji devi bu sorunu kabul edip güncelleme ile açığı kapattı ve 12. Sınıf öğrencisi Yiğit Can Yılmaz‘a teşekkür etti. Bu tip güvenlik açıkların daha öğrenci hayatında olan kişiler tarafınca keşfedilmesi sevindirici bir haber.


"Apple’dan Türk öğrenciye teşekkür! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Apple’dan Türk öğrenciye teşekkür! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’dan Türk öğrenciye teşekkür! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0