Apple, iPhone 8 tasarımını ve özelliklerini doğruladı!
Apple, Aralık ayında kullanılabilecek olan HomePod zeki hoparlör için geliştiricilere sunmuş olduğu yazılım ile beraber iPhone 8'in tasarımını ve sima tanıma özelliğini doğrulamış oldu.

Apple, HomePod için geliştiricilere yönelik bir yazılım yayınlamıştı. Yazılımı inceleyen Steve Troughton, iPhone 8'de yüz tanıma hususi durumunun olacağına dair kanıtlar buldu. Bir öteki geliştirici Guilherme Rambo da yazılımda iPhone 8'in çerçevesiz form faktörünü buldu.

iPhone 8 tasarımı ve yüz tanıma özelliği kesinleşti!

HomePod'un ürün yazılımının inceleyen Troughton, yeni iPhone'da kızıl ötesi ile sima tanıma hususi durumunun varlığına dair BiometricKit'te ve öteki yerlerde geçen bazı satırlara rastladı.

homepod-yazilim-1

Aralık ayında iOS 11.02 ile kullanıma açılacak olan HomePod yazılımında yüz tanıma ayrıcalığı "Pearl ID" şekilde tanımlanmış. Bir dizede "biyometrik kimliği etkin, ancak touchID yada pearlID faal değil" şekilde geçiyor. Ayrıca bir kaç yerde ise "face Detected" yazıyor. Bunlar, sima tanıma özelliğinin yeni iPhone'da olacağını gösteriyor.

homepod-yazilim

Daha da heyecan verici olan ise geliştirici Guilherme Rambo'un HomePod yazılımında yeni iPhone simgelerini bulması. Rambo, kızılötesine dair kanıtlar ve yeni çerçevesiz form faktörünü buldu. Simge, son birkaç aydır gördüğümüz iPhone 8 sızıntılarını doğruluyor.

iphone-8-form

Buna bakılırsa yeni iPhone, neredeyse çerçevesiz bir ekrana haiz olacak. Ana ekran tuşu bulunmayan iPhone'da kulaklık ve kamera için üstte bir çentik yer ediniyor. Çerçevesiz iPhone'un kod adı ise "D22".

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları