Apple çift SIM teknolojisi için patent aldı
Apple çift SIM teknolojisi için patent aldı, bizleri nasıl bir iPhone bekliyor?

Son zamanlarda, Apple'ın, iPhone 8'in çift SIM sürümüyle Çin pazarına girmek isteyebileceği yönündeki bazı söylentilere rastladık. Bu söylentileri iPhone 7'in piyasaya sürülmeden önce de gördük, ancak bunlar gerçek olmadığını kanıtladılar. Bu yüzden, yeni spekülasyonları kendilerine fazla dikkat etmeden atlattık.

Bununla birlikte, Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) veritabanı iki ayrı antenli bir çift-SIM teknolojisi için Apple'a verilen bir patent içerdiği için yanlış yaptık.

Patent, iki SIM kartla çalışmak için kullanılan teknolojiyi ve aralarındaki önceliği nasıl belirleyeceğini ayrıntılarıyla anlatıyor. Açıklamaya göre, etkin olarak bir görüşme için kullanılan kartın, aynı zamanda veriler için kullanılana göre önceliği olacak, ki bu da tamamen normaldir. Aramalarımızı kısa tutmamızı istemiyoruz, bu yüzden bir Candy Crush davetiyesi alalım.

Açıklamada ayrıntılı olarak gösterilen bazı düzenlemeler, bir amiral gemisi cihazı için beklenecek olan LTE ağlarını desteklemektedir; bu nedenle, iki SIM'e sahip olmak bağlantı seçeneklerinden hiç taviz vermemektedir.

Bunun yalnızca bir patent olduğunu ve herhangi bir ikili-SIM iPhone söylenti teyit etmediğini belirtmek önemlidir. Apple, gelecekteki cihazlarda bu teknolojiyi kullanabilir veya kullanmayabilir, ancak bunun ardından çift SIM iPhone'da daha fazla bilgi için gözümüzü açık tutacağız.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları