Apple AirPods talebi ikiye katlanacak!
Apple AirPods kablosuz kulaklıkların 2018 senesinde da fazlaca popüler olabileceği ve hatta alakanın ikiye katlanacağı ileri sürüldü.

Apple AirPods 2018 yılında da popüler olacak!
Apple hakkında isabetli tahminleriyle tanınan KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, 2017 yılında 13-14 milyon aralığında olan AirPods talebinin 2018 senesinde 26-28 milyon adet olacağını tahmin ediyor. Kuo, üretime sürat verilmesiyle ürünün temin süresinin 1-üç gün aralığına düştüğüne dikkat çekerken, yıldan yıla talepte yüzde 100 artış olacağını düşünüyor. Malum ülkemizde 899 TL, dünyada 159 dolar fiyatla satılan ürün Aralık 2016 tarihinde çıktığında ciddi bir yığın sorunu vardı.

Çin merkezli Luxshare’in kablosuz kulaklığın yeni montaj sorumlularından bulunduğu ve kapasitenin artışında etkili olduğu belirtiliyor. Hatta şirketin gelecek yıl ana montajcı haline gelmesi ile Inventec’i saf dışı bile bırakabileceği de tahminlerden.

apple-airpods-talebi-ikiye-katlanacak-sdn-02-768x494

Apple tarafınca ürünün net satış rakamı maalesef açıklanmıyor. Bu ürün Apple TV, Apple Watch, Beats, iPod ve öteki aksesuarların yer aldığı Diğer Ürünler kategorisine dahil edilmekte. Son çeyrekte bu kategorinin şirkete girdisi 3.2 milyar dolar olarak açıklanmıştı.

AirPods için kablosuz şarj destekli bir kutunun da ati yılın başlarında geleceğini ve bu sayede AirPower şarj istasyonu ile şarj edilebileceğini de hatırlatalım.


"Apple AirPods talebi ikiye katlanacak! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Apple AirPods talebi ikiye katlanacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple AirPods talebi ikiye katlanacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0