Android'de Ekran Görüntüleri Nasıl Alınır?
Android telefonlarda ekran nasıl alınır ? Cihazınıza bağlı olarak, farklı bir düğme kombinasyonu vardır.

Android cihazlarımda sık sık ekran görüntüleri alıyorum. Bazen arkadaşlarınızla sözcükler veya favori oyunlardan bir dondurma çerçevesi üzerinde yüksek bir kelime puanı var, örneğin Hippie Van Hill Climb Yarış Rainbow seviyesinde bir gökkuşağına sıkışmış gibi (eğer oyunu oynadıysanız Ne demek istediğimi.) Veya bazen, metin veya sosyal medya aracılığıyla arkadaşlarımla paylaşmak istediğim eğlenceli bir şey var. SnapChat'ı kullanmıyorum (henüz), ancak içerik kaybolmadan önce ekran görüntüsü almak isteyebileceğiniz başka bir durum.

Diğer yandan, okuyucularımıza, Android işletim sisteminizi nasıl güncelleyeceğiniz veya kişileri ve diğer verileri yeni cihazınıza nasıl yöneteceğiniz gibi bir dizi Android ile ilgili görevi nasıl tamamlayacaklarını göstermek için bu sitede sıklıkla ekran görüntüleri alıyorum.

Bir Android kullanıcısı olarak, tüm Android cihazlarının aynı olmadığını zaten biliyorsunuz ve yakalamak için hangi düğmeler kombinasyonunun gerekli olduğu her zaman açık değildir ekran görüntüsü almak. Örneğin, Samsung Galaxy cihazlarını uzun süre kullandıktan sonra Moto X Pure Edition'a geçtim, kaybettim. Her Android cihazda bir ekran görüntüsünün nasıl alınacağı aşağıda açıklanmıştır.

Akıllı telefonunuza veya tabletinize bir göz atın. Samsung Galaxy ve Google Pixel cihazları gibi bir donanım Ana Ekran düğmesi var mı? Ana sayfa düğmesi, aygıtın alt çerçevesinde bulunur ve parmak izi okuyucu olarak ikiye katlanabilir. Bu durumda, Ana Ekran düğmesine ve Güç / Kilit düğmesine aynı anda birkaç saniye basın.

Güç / Kilit düğmesi genellikle aygıtın üst veya sağ üst tarafındadır.

Motorola X Saf Sürüm, Droid Turbo 2 ve Droid Maxx 2 gibi cihazınızda bir Donanım Ana Sayfası düğmesi (bir yazılım tuşu ile değiştirilir) yoksa, aynı anda Güç / Kilit düğmesine ve ses kısma düğmesine basarsınız zaman.

Bu, biraz beceriksiz buluyorum çünkü bu düğmeler akıllı telefonun sağ tarafındadır; Doğru yapmak için birkaç denemeniz gerekebilir. Bunun yerine ses düzeyini ayarlamaya veya aygıtı kilitlemeye son verebilirsiniz. Bu, Google Nexus akıllı telefonlarında ve tabletlerinde ekran görüntüleri çekmek için kullandığınız işlemle aynı.

Samsung Galaxy cihazları "el hareketleri" özelliğini kullanarak ekran görüntüleri almak için alternatif bir yöntem sunuyor. İlk olarak, ayarlara gidin ve "hareketler ve hareketler" i seçin ve ardından "avuç içi atışını yakalamak için" etkinleştirin. Ardından, bir ekran görüntüsü almak istediğinizde avucunuzun yanını soldan sağa veya sağdan sola doğru hızlıca kaydırın. Ekranla yanlışlıkla etkileşmemesine dikkat etmeniz yeterlidir, bu da yapmak oldukça kolaydır. Örneğin, bir Google Haritalar ekranını yakalamaya çalıştığımda yanlışlıkla sona erdim, bildirimlerimi kaldırdım ve bunun yerine onu yakaladım. Uygulama mükemmel yapar.

Ekran görüntülerini nereden bulabilirim?

Cihazdan bağımsız olarak, bir ekran görüntüsü yakaladığınızda, en son alınan ekran görüntüsünü bildirim çubuğunuzda bulabilirsiniz. Bildirimlerinizi kaldırdıktan sonra, büyük bir olasılıkla Galeri uygulamasında veya ekran görüntüleri olarak adlandırılan bir klasördeki Google Fotoğraflar'da bulacaksınız.

Buradan, görüntüyü kameranızla çektiğiniz gibi paylaşabilirsiniz veya kırpma veya özel efektler ekleme gibi basit düzenlemeler yapabilirsiniz.


"Android'de Ekran Görüntüleri Nasıl Alınır? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Android'de Ekran Görüntüleri Nasıl Alınır? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android'de Ekran Görüntüleri Nasıl Alınır? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0