Android'de Arama Yeri Aşağı İniyor
Android işletim sisteminde, Chrome`un yeni Canary sürümününün adres ve arama barı, ekranın altına iniyor olabilir. Daha da ötesi, bu mantık bütün Android`i kapsayabilir.

Cep telefonu ekranları büyüdükçe, onu tek elle kullanan bireyler için parmakların ekranın üst tarafına ulaşması da bir sorun durumuna geliyor.

Hatta iki elle kullanan kişiler için bile ekranın en üzerindeki arama ve adres formu ile aşağıdaki klavye arasında gidip gelmek rahatsız edici olmaya başlayabiliyor.

Parmağın ulaşabileceği mesafe

Google şimdi Chrome Canary için yapılan testlerde, Chrome tarayıcının arama ve adres barını, ekranın altına indirmeyi deniyor.

Test kullanıcılarının telefonlarında görülen yeni özellik yardımıyla kullanıcılar bundan sonra bir adres yazarken yahut arama yaparken, ikinci ele gereksinim duymadan, telefonu tutan elin başparmağı ile arama satırına dokunup klavyeyi açabiliyor ve yazmaya devam edebiliyorlar.

Yeni özelliğin adı Chrome Home ve şimdilik yalnızca Canary'nin test sürümünde yer piyasa özelliğin hayata geçip geçmeyeceği de kesin değil.

yine de özellik testlerden olumlu netice olursa, bütün mobil deneyimin bu yeni özelliğe göre şekillenmesi olası olabilmekte. Google'ın onu Canary'den çıkarıp bütün mobil uygulamalara uyarlaması için bir mani yoktur.

Hatta Google ayrıcalığı hayata geçirmese dahi öteki mobil web tarayıcıların, adres ve arama çubuklarını ekranın altına çektiğini görmek sürpriz olmayacak.


"Android'de Arama Yeri Aşağı İniyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Android'de Arama Yeri Aşağı İniyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android'de Arama Yeri Aşağı İniyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0