Android P ismi belli oldu: Android Pistachio!
Google tarafından hala Android P sürümünün adı resmi olarak açıklanmamış olsa da sonunda mobil işletim sisteminin ismi ortaya çıkmış durumda. Sonbahar aylarına kadar ismi açıklanmayacak olan Android 9.0 sürümünün ismi Android Pistachio olacak!

Android Pistachio adı sızdırıldı!
Pistachio ismini Fıstık, Antep fıstığı veya Şam fıstığı diye dilimize çevirebiliriz. Bu leziz kabuklu kuruyemiş çeşidinin mobil işletim sistemine ismini vermiş olması da aslen şaşırtıcı. Malum Google yıllardır çeşitli çikolata, tatlı ve şekerleme adları ile karşımıza çıkıyor. Görünen o ki şirket yeni sürümünün öncekilerden değişik olduğuna da dikkat çekmek niyetinde.

Peki, Android P ismi iyi mi ortaya çıktı? Polonya’da bir tüketicinin Huawei P9 Lite mini için Android 8.0 Oreo güncellemesinin gelip gelmeyeceği üzerine, Huawei alan kişi hizmetlerinden gelen cevap sızıntının deposu oldu. Yani Huawei, yeni sürümün esrarlı ad perdesini ortadan kaldırdı.

android-p-ismi-belli-oldu-android-pistachio-sdn-02

Öte yandan daha önceki haberler, Google tarafınca yeni sürüme verilecek adın Android Pistachio Ice Cream şu demek oluyor ki Android Fıstıklı Dondurma olacağı iddiasındaydı. Böyle olması niteliğinde ise yeniden şekerli bir isimden de kopulmamış olabileceği malum. Tabii ki bu haliyle sürümün ismi de fazlaca uzun olacak. Açıkçası bizler şimdiden Pistachio adını oldukca sevdik. Android logosu ile fıstığın uyumlu olan yeşil rengine de dikkatinizi çekmek isteriz.


"Android P ismi belli oldu: Android Pistachio! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Android P ismi belli oldu: Android Pistachio! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android P ismi belli oldu: Android Pistachio! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0