Android N Hakkında 10 Bilgi
Son sürüm olan Android N Hakkında kısa özlü 10 bilgi. Karşınızda o bilgiler..

Ülkemize Henüz Android 6.0 Güncellemesi almamamış cihaz dururken Android N Hakkında bilgi vermemiz bizimde tuhafımıza gidiyor undecided

İlk olarak Android N isminde ki "N" ismi nedir akıllarda ki tek soru? (Tam cevap olmasada Nutella diye biliniyor.)

Şimdi gelelim Android N hakkında kısa özlü 10 bilgiye...

1- ) Kurulum Ekranı Düzenlendi

Kurulum ekranı derken? Bundan banane? öyle değil işte.. Bir çok insan eline telefon aldığında telefonu kurarken internetten araştırma yapabiliyor. Bu zorluğu :) daha kolaylaştırmış Android kurduktan sonra gmail hesabına giriş yaparak sonraki adıma geçiyorsunuz. Bu noktada farklı simgeler bizleri karşılıyor.

2- ) Çoklu Pencere Özelliği

android-n-coklu-pencere

Bir çok marka önceden yapmış olsada artık Android'in kendi özelliği olarak piyasaya çıkacak özelliklerden biri olan multi ekran kullanımı, hayatımızda kolaylık sağlayacak gibi görünüyor.

3- ) Resim içinde resim 

Ne demek şimdi bu? Resmin içinde resim?

Aklınıza direk bu gelmesin resim içinde resim : bir yandan video açmışken diğer yandan diğer işlerinizi yapabilirsiniz. sealed

Bu özelliği diğer markalarda da görebildiğiniz gibi bir köşede video dururken boyutunu şeffaflığını vs. ayarlarsınız istediğiniz yere çekip orda tutabiliyorsunuz. Kimine göre enfes bir özellik olarak bilinir.

4- ) Bildirim ekranı yenilendi

android-n-bildirimler

andorid-n-yanit-1andorid-n-yanit-2

Android N de dikkat çeken özelliklerden biri olan Bildirim ingiliççesi : Notification Shade yani bildirim gölgesi embarassed sayesinde ekranı kaplayan bildirimlerden kurtuluyoruz whatsapp gibi sadece bildirim değil. Tepedeki hızlı erişim seçenekleri (WiFi, mobil, pil, rahatsız etme, el feneri, açılır buton vs) ve sistem kullanıcı arayüzü ayarlayıcısını kullanmadan değişiklik yapmaya izin veriliyor.

5- ) Doze Geliştirildi

Doze ne a?

Her android kullanıcılarının büyük sıkıntılarından biri olan telefonu kullanmamasına rağmen, gereksizce güç tüketmesi sinir edici durumlardan kurtaran bir uygulamadır. Android 6.0 da getirilen bu özellik Android N ye de Doze güç koruma özelliğinde ciddi iyileştirmeler yapıldığı Google tarafından belirtiliyor.

6- ) Gece modu getirildi

android-n-gece

Android m.geliştirici önizleme sürümünde görüp heyecanlandığımız lakin Android Marshmallow yayınlandığında gözlerimizin aradığı Nigh Mode (Gece Modu) Android N ile geri dönmüş; umarız da final sürümde de kullanılabilir olur. Koyu tonlarda duvar kağıdı kullanmayı tercih eden bu ürünü satın alanların hoşuna gitmeyen bembeyaz ayarlar menüsü Gece Modu ile son buluyor. Daha da güzeli bu moda geçmek için elle ayarlama yapmanız gerekmiyor. cihaz akşamları otomatik şekilde koyu temaya geçiş yapıyor.

7- ) Ayarlar menüsü değiştirildi

android-n-ayarlar

Her aldığınız android telefonun android ekranı farklı gelir. Bu değişiklikleri önlemek için Android N'de sade ve güzel bir tasarım ile geliyor.

8- ) Veri tasarrufu

Android N ile en iyi yeniliklerden birisi olan Data Saver yani veri tasarrufu sayesinde veri paketleriniz çabucak bitmeyecek. Arka planda çalışan uygulamaları  gerekli yerlerde kapatarak hem pil hemde veri kullanımına olumlu katkı sağlıyor.

9- ) Son uygulama butonu Android Kullanıcılarını Çoşturuyor!

android-n-son-uygulama-1android-n-son-uygulama-2

Bazı arkadaşlar için harika bir özellik olarak tarihe geçecek :P Bu özellik sayesinde daha hızlı işlev sağlayacaksınız. Eğer çift tıklarsanız önceden açtığınız uygulamaya dönebiliyor.

10- ) Çökme Ekranı Yenilendi

android-n-cokme-2android-n-cokme-1

Android cihazların can sıkıcı noktalarından uygulamaların birden bire kapanması yeni sürümde çözülür mü bilemeyiz ancak tabiri yerinde ise pat diye karşımıza çıkan uyarı ekranı da Android N’de değişime uğrayan yerler içinde. Uygulama kilitlendiğinde çıkan ekranda bildiğiniz üzere arka bildirim gönder ve kapat olmak üzere iki seçenek çıkıyordu. Android N’de yine başlatma seçeneği de eklenmiş. Android N’de uyarıyı kapat, uygulamayı bul – aç yapmadan daha kısa yoldan ısrarla kapanan uygulamaları açabileceğiz.

Android N Duvar Kağıdı

android-n-duvar

 

12721805_458137701043677_36983315_n

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları