Android güvenlik güncellemeleri düzenli olacak!
XDA-Developers tarafınca bildirildiği üzere Google, düzenli Android güvenlik güncellemeleri için OEM anlaşmalarını değiştirerek bir adım daha ileriye taşıyor. Kullanıcıların ise güvenlik güncellemelerinin düzenli olmasından ötürü memnun olacakları düşünülüyor.

Android emniyet güncellemeleri düzenli olacak
Google tarafından meydana getirilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

OEM anlaşmalarımıza güvenlik duvarı inşa etmek için çalışıyoruz. Bu, tertipli emniyet güncellemeleri sektör kullanıcıların sayısında büyük bir artışa yol açacak.

Güvenlik güncellemeleri ile alakalı hemen hemen daha fazla bir ayrıntı bulunmaz.

Güncellemeler ne çoğunlukla istikbal? OEM’lerin düzenli güncellemelere ne zaman uyması gerekiyor? Google, bir OEM’in tertipli güncellemeler sağladığını nasıl doğrulayacak? Bunlar gibi sorular henüz cevaplanmış değil.

Ancak Google’ın düzenli güvenlik güncellemelerine yönelik çabaları yardımıyla Android’i kullanan herkes, verilerinin güvenliğinden devamlı olarak güvenilir olabilecek.

Google, Android’e daha çok kazanç yapıyor
Android, işletim sistemi konseptinden buyana karşılaşmış olduğu problemlerin çözümünde çok sayıda ilerleme kaydetti. Bu da bizlere, Google’ın Android’e daha önce asla olmadığı kadar daha fazla yatırım yapmayı taahhütte bulunduğunu gösteriyor.

Bu yatırımın bir meyvesi olan yeni kurallar yerine getirildiğinde tüketicilere ne olursa olsun fayda sağlayacak.

Bizler de dünyanın en önemli iki işletim sisteminden kabul edilen Android’in daha rekabetçi olmasını sektör açısından oldukca kıymetli buluyoruz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları