Android 9 Pie yayınlandı!
Android P olarak tanıdığımız yeni sürüm sonucunda Android Pie ismi ile resmiyete kavuştu. Android Oreo hemen sonra Turta tadında sunulan yeni Android 9 Pie güncellemesi bundan sonra muayyen cihazlar için indirilebilir durumda.

Anrdoie Pie ile birlikte suni zekanın da yardımıyla zeki telefonunuz daha zeki, daha kolay ve kullanıcılar için daha kişiselleştirilmiş bir edinim sunuluyor. Yeni özellikler içinde monitör çıkıntıları için dahili yardımcı, yenilenen Hızlı Ayarlar paneli bulunuyor. Yeni bildirim özellikleri, bildirimlerdeki mesajlara yanıtlama ve parlak zeka yanıtlar da dikkat çekiyor.

Parmak izi doğrulama için güçlendirilmiş kullanıcı arayüzü, gizlilik geliştirmeleri, uygulamaların geri planda yaptıklarının yönetimi de yenilikler içinde.

Adaptif Batarya ve Adaptif Parlaklık ve Uygulama Aksiyonları ile Uygulama Dilimleri de tekrar kullanıcıların deneyimini fazlaca daha ileri taşıyacak. Dijital Sağlık özellikleri ise cihazınızla ne kadar vakit harcadığınızı yönetmede yardımcınız olacak.

Android 9 Pie alacak cihazlar

Android 9 Pie evvela Google Pixel, Google Pixel XL, Google Pixel 2 ve Google Pixel 2 XL için sunulmuş halde. Diğer markalara ilişik Android akıllı telefonlar için güncellemeyi yüklemek içinse bir süre daha sabretmek gerekiyor.

Android P beta süreci boyunca Sony Xperia XZ2, Xiaomi Mi Mix 2S, Nokia 7 Plus, Oppo R15 Pro, Vivo X21, OnePlus 6 ve Essential PH-1 akıllı telefonlar için sunulmuştu. Öte taraftan, şaşırtıcı bir halde Essential PH-1 da güncellemeyi saha ilk cihazlardan biri oldu. Google, ismi geçen zeki telefonlar ve müsait Android One cihazlar için güncellemenin de Sonbahar sonuna kadar geleceğinin altını çiziyor.

Ayrıca, diğer meslek ortaklarının da cihazlarını yeni sürüme yükseltmesi için çalışmaların sürdürüldüğü belirtiliyor. Güncelleme Nexus cihazlar içinse sunulmayacak.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları