AMD'nin yeni Ryzen yongaları, fiyatının bir kısmında i7 performansı sunuyor
AMD'nin Ryzen masaüstü işlemcileri nihayet burada ve doğrudan Intel ile savaşa hazırlanıyorlar.

AMD, bugün yeni santral yongasını San Francisco'daki özel bir etkinlikle açtı. Ryzen 7'deki bu özel varyasyonlar ön ve merkezdi: 1800X, 1700x ve 1700.

Ryzen 7, sekiz çekirdekli, 16 iş parçacığı ve 14nm üretim sürecini kullanan Zen mimarisine dayanıyor. AMD CEO'su Lisa Su'ya göre, Zen önceki nesil üzerinde döngü başına talimatlarda yüzde 52'lik bir iyileşme gösteriyor ve daha az enerji tüketmek üzere tasarlanmış. Su, özellikle oyuncular için büyük görsel iyileştirmeler sözü verdi.

Performans üzerinde nasıl bir gelişme kaydettiğini göstermek için, AMD, Ryelen yongalarını benzer Intel i7 işlemcilerle karşılaştırmak için Cinebench'i kullandı. Testlere göre, Ryzen 7 her varyasyonda 7'den daha iyi performans gösteriyor. Su, gösteri sırasında aşağıda detayları görebileceğiniz test ayrıntılarını gösterdi.

Bu cipslerin ana çizimi fiyattır. AMD görünüşe göre Intel'i, Intel eşdeğerlerinden daha azı için Ryzen'e sunarak Intel'i alt etmeyi planlıyor. R7 1700 sadece 329 dolara satılıyor. Satırların en iyisi olan R7 1800X, rakibi Intel çipinin yarısından daha azına 499 dolar karşılığında satış yapıyor.

Bugün başlayarak, Amazon ve Newegg de dahil olmak üzere birçok perakendeciden Ryzen'i ön sipariş verebilirsiniz. 2 Mart'ta ticari olarak satışa sunulacak.


"AMD'nin yeni Ryzen yongaları, fiyatının bir kısmında i7 performansı sunuyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere AMD'nin yeni Ryzen yongaları, fiyatının bir kısmında i7 performansı sunuyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AMD'nin yeni Ryzen yongaları, fiyatının bir kısmında i7 performansı sunuyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0