Amazon Scout robotları Washington eyaletinde kaldırıma çıkıyor
Amazon, Washington eyaletinde kaldırıma çıkan Scout adında küçük bir kamyonla başlayarak teslimat robotlarıyla deneyler yapıyor.

Özerk elektrikli kamyonların altısı, Snohomish County civarında "yürüme hızında" parseller teslim edecek.

Robotlar sadece gün boyunca çalışacak ve başlangıçta bir Amazon çalışanı eşlik edecek.

Yol teslimatlarına iyi bir alternatif olarak görülen bir dizi kaldırım robotu denemelerinde en sonuncusu.

Amazon'un başkan yardımcısı Sean Scott şirketin blogunda, “Seattle'daki araştırma ve geliştirme laboratuarımızda, Amazon Scout'u geliştirdik, cihazların evcil hayvanlar, yayalar ve yollarındaki herhangi bir şeyde güvenli ve verimli bir şekilde gezinmelerini sağladık” dedi.

Araç, paketi almak için müşteri evden çıktığında otomatik olarak kaldırılan bir kapak ile birlikte bir parsel sağlayan tanıtım videosunda gösterilmektedir. Bunun tam olarak nasıl işe yarayacağına ilişkin detaylar verilmemiştir. Müşteri teslimat zamanında gelmezse ne olacağı konusunda da bir açıklama yok.

Kiwibot teslimat robotu 'insan hatası' sonrasında ateş yaktı
Robot sanal mezuniyet töreninde cüppe yapmaz
Amazon bu tür teslimatlarda yalnız kalmayacak. Robot şirketi Starship Technologies, Virginia'daki üniversite öğrencilerine kahve ve pizza verecek iki düzine otonom robot filosunu daha yeni duyurdu.

Robotlar, bir uygulama aracılığıyla George Mason Üniversitesi kampüsünde mal teslim etmek için talep edilebilir.

San Francisco birkaç yıl boyunca sokaklarında teslimat robotları üretti, Marble ve Starship dahil, teknoloji girişimleri önderlik etti.

Ancak bir terslikle karşılaşıldı, bazıları orada yaşayan robotları tehdit olarak nitelendirerek kaldırımları onlarla paylaşmanın ne kadar güvenli olduğunu sorguladı.

2017 yılında, şehir sorumlusu Norman Yee, şirket başına üçte verilen izinlerin sınırlandırılması ve teslimat botlarının yalnızca belirli mahallelerde faaliyet göstermesini gerektiren dahil olmak üzere, kullanımlarını sınırlandırmak için yasalar çıkardı. Ayrıca her zaman bir insanın yanında bulunmaları gerekir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları