Satışlar durdukça katlanabilir telefonlar ve 5G günü kurtarmak için yeterli olacak mı?
Akıllı telefonlar daha ilginç olmak üzere, ancak büyümeyi hızlandırmak için yeterli mi?
329
okunma

Akıllı telefon numaraları düşmüş. 2018'de, küresel sevkiyatlar yüzde 3 düştü ve 5G'nin uzun vadede vaat etmesi rakamların siyaha geri dönmesine yardımcı olurken, IDC büyümenin düşük tekil rakamlarda olacağını tahmin ediyor.

Birkaç istisna dışında, el cihazı üreticileri, farklı güçlerin birleştiğinden dolayı durgunluk acısını hissetmeye başlıyor. Çin’de ve uluslararası alanda yavaşlayan ekonomik büyüme var, uzun süren bir yükseliş döngüsü ve tarife bir ticaret savaşı sırasında tarifeler uygulandığında fiyat artışları yaşanıyor.

Bununla birlikte, birçok tüketici için, basit bir şey ortaya çıkar: bugünün çoğu telefonu zaten oldukça iyi ve üreticiler her birini iki yıla yükseltmek için daha az zorlayıcı nedenler sunuyor. Yukarıda belirtilen dış etkenlerin aksine, bu, telefon üreticilerinin aslında bir şeyler yapabileceği bir şeydir.

Tabii ki, bu onu değiştiren yıl olabilir. Yıllar süren küçük güncellemeler, uzak konsept tasarımları ve azalan getirilerle bir köşeye döndükten sonra, el cihazı üreticileri hızla dönüyor. 2019'daki bir aydan daha az bir süre önce, halihazırdaki hafızada akıllı telefonlar için en yenilikçi yıllardan biri haline geliyor.

Samsung, Huawei, Xiaomi ve Royole'un çalışmalarında katlanır telefonlar var ve Motorola, saflarına yeni bir Razr ile katılıyor olabilir. Bu arada Google, Android’deki güncellemelerle katlanabilir yeni dalgayı destekleyeceğine söz verdi. 5G telefonlar bu yıl da kandırmaya başlayacaklar.

Bu hafta, Meizu ve Vivo'dan portlardan yoksun ahizeler sunmak için bir avuç trendden (kablosuz şarj, Bluetooth kulaklıklar vb.) Yararlanan bir çift telefon gördük. Ve sonra, bu LG olayı her neyse.

Meizu_zero_1

Hepsi harika ya da garantili isabetler değil, ancak bir aydan fazla bir süredir Mobil Dünya Kongresi ile 2019'un ilgi çekici cihazlar ve konseptler için iyi bir yıl olacağını ilan etmek çoktan güvenli görünüyor. Satışlar işaretlendi, bu yüzden şirketler öne çıkmak için çabalıyorlar - heck, HTC bile Exodus One ile kripto kullanıyor.

Bütün bunlar işimi daha ilginç hale getirmek için hizmet etmeli. Ancak, uzaktaki kavramlar gerçekten büyüme sağlayacak mı? Katlanabilirler çoktan karışık bir çantaya benziyor. Uzun vadede varolan katlama perdesini gerçeğe dönüştüren ilk şirket olan Royole'u öne çıkarıp etkileyin. Ürün sonuçta arzulanan bir şey bıraktı. Bununla birlikte, çift katlanan Xiaomi gibi cihazlara ilk bakışlar, mekanın potansiyeli için umut verdi.

Bu arada 5G, kendi uzun süreli yutturmaca döngüsüne kadar yaşamakta zorlanacak. Sanayiye önem verenler yıllardır sınırsız potansiyeli olduğunu duyuyorlar. Yaygın medya, aradan geçen aylarda, CES'in izniyle toplandı ve ahize üreticilerinden ve taşıyıcılardan söz verdi.

Ancak, taşıyıcılar zaten 5G'nin tanımını bulanıklaştırmak için çok şey yaptı - AT & T’nin 5G Evrimini ele al. Taşıyıcı, “5G'ye giden yolda ilk adımı” diyor, gerçekten de çorbalı bir LTE olduğunda. Taşıyıcılar arasında çok fazla kopmaya neden oldu, bu da halihazırda korkunç bir teknoloji için suları çamurluyordu. Piyasada yıl sonundan önce bir dizi 5G cihazı olacak, ancak gerçekte şehrinizde operatörünüzle 5G kapsama almak tamamen başka bir konudur.

Fiyat da önemli bir faktör olacaktır. OnePlus gibi şirketler, fiyatların bayrak gemilerinde yükselmeye devam ederken, ne kadar ucuz el cihazlarının ne kadar iyi olabileceğini göstermiştir. Samsung ve Apple'ın modelleri şimdi düzenli olarak 1000 $ civarında başlıyor ve katlanabilir bir görünüm için ortalama fiyat 1.500 $ civarında olacak. Bu fiyata, erken evlat edinenlerin ötesindeki birini yakacak parayla çekmek zor olacak. Gerçek ana akım benimseme, daha düşük fiyat noktaları ve ürünleri yeniliğin ötesine genişleten gerçekten kullanışlı bir özellik seti gerektirecektir.

Mobil endüstri bir dönüm noktasında. Olgunlaştı ve bazı pazarlarda doygunluk gösterdi. 2019, ileriye dönük akıllı telefonun kaderini, bu mekanın içinde yaşamın devam edip etmediğini veya tüketici elektroniğinde bir sonraki büyük şeyi beklerken durgunluğun devam edip etmeyeceğini belirleyen önemli bir yıl olacak.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları