Airsoft silah nedir? Airsoft silah nereden alınır?
Airsoft ülkemizde en yaygın şekilde kullanılan, hobi silahlarından biridir. Çok meraklısı olan ve bundan dolayı da oldukca farklı özellik ve donanımda üretilen airsoft silahlar; öldürücü özelliği yoktur.

 Ateşleme özelliğinin olmadığı bu silahlar, hobi amaçlı oyunlarda kullanılmak üzere üretilmiştir. Ses tabancası ile hemen hemen aynı sesi çıkarabilen bu silahlar, paintball yahut airsoft oyunları da airsoft silah ile oynanmaktadır.

 Eğlence amacıyla kullanılan bu ürünler, oyun esnasında kurallara uygun olarak oynanmalıdır. 

Örnek vermek gerekirse; 

Airsoft silahlar kullanılmadan önce bölgede ve oyun sahasında her insanın gözlük takmış olması zorunludur. Bunun yanı sıra oyun esnasında zaman kaybetmemek için de yedek şarjör ve yedek hava tüpleri de kullanılmaktadır. 

Airsoft silah veya tüfekler, hava basıncı ile mermi fırlatmaktadır. Yakın mesafelerde eğer koruma kullanılmamışsa,  yaralayıcı olabilmektedir. Fakat herhangi şekilde barut içermez. Bu sayede ateşle yaralama benzer biçimde durumlar söz konusu değildir.

Airsoft Silah Fiyatları

Airsoft silah fiyatları genel hatlarıyla değişkenlik göstermektedir. Fiyatı belirleyen ana faktör modellerin işlevselliği olmaktadır. Silahlar gerçek silahların görüntüsünde üretildiği için gerçek silah bakımından benzerlik göstermektedir.

Tüfek ve yardımcı ekipman olarak tabancalar tercih ediliyor. Çok geniş alanlarda oynanan oyun için özel olarak üretilen silahlar fiyatta önem teşkil etmektedir. unutmayın bu silahlar oyuncaktır ve gerçek silaha sadece benzetilerek üretimi sağlanmaktadır. Böylelikle daha keyifli bir oyun imkanı sunuluyor.

Kurusıkı, Havalı Tabanca ve Havalı Tüfek gibi meraklarınız varsa Kolayav.com üzerinden rahatlıkla araştırma yapabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları