AI tarafında iddialı Helio P90 geliyor
Yonga seti sahasının önemli isimlerinde önde gelen MediaTek, üst segmentteki yeni kuşak yonga seti Helio P90’a oldukca güveniyor. İşte konu hakkında detaylar.

Akıllı telefon pazarının geneline baktığımızda, yonga seti tarafında iki 3 ismin sivrildiğini görüyoruz. Bilindiği üzere Apple, Huawei ve Samsung kendi yonga setlerini tasarlıyorlar. Bu 3 ad haricindeki üreticiler ise yonga seti için Qualcomm ya da MediaTek’in kapısını çalıyor.


Qualcomm bu sektörde aleni ara önder durumda diyebiliriz. Bu durumun temel nedeni ise MediaTek yonga setlerinin oldukça fazla tercih edilmemesi. Çünkü MediaTek’in yonga setleri performans anlamında Qualcomm logosu taşıyan yonga setlerinin fazlaca arkasında kalıyor. Bu durum her ne kadar fiyatlara yansıtılıyor olsa da kullanıcılarda MTK yonga setlerine karşı bir ön hüküm mevcut.
Fakat bütün bu negatif hava Tayvan merkezli firmanın iddialı ürünler üretmesine mani teşkil etmiyor. MediaTek’in şu aralar üzerinde çalıştığı HelioP90, özellikle AI performansıyla ön plana çıkacak.

Hali hazırda P80 yonga setinin bile AI performansı muazzamdı. Bu durumda Helio P90’nın AI testlerinde Snapdragon 8150’nin üstüne çıkması bizler için şaşırtıcı olmayacaktır.

Henüz Helio P90 kullanacak olan telefonlar netleşmiş değil. Fakat bu yonga setinin 2019’da satışa sunulacak olan pek oldukca orta menzil telefonda kullanılmasına kati gözüyle bakılıyor.


"AI tarafında iddialı Helio P90 geliyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere AI tarafında iddialı Helio P90 geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AI tarafında iddialı Helio P90 geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0