ABD Ordusu, 2020 yılında zırhlı robotik araçları test edecek
Testler, askerlerin sahada robotları nasıl işleteceklerini görmek için tasarlanmıştır.

ABD Ordusu, önümüzdeki yıl yeni bir Robotik Muharebe Aracının canlı yangın testlerini yapacağını söyledi. Testler nihayetinde savaşa girmesi planlanan araçları içermeyecek olsa da, daha sonra gelecekte platformlara dahil edilebilecek çeşitli teknolojileri ve askerlerin onları savaş alanında nasıl kullanabileceğini göstermek için kullanılacaklar.

RCV'ler bir M113 zırhlı personel taşıyıcısı üzerine inşa edilmiştir ve yükseltilmiş bir Bradley Savaş Aracı olan Mission Enabler Technologies-Demonstrators (MET-Ds) adlı bir araçta askerler tarafından kontrol edilecektir. MET-D'ler, mürettebatın dokunmatik panellerle kontrol edeceği kameralar ve uzaktan kumandayla donatılacak.

Testin ilk aşaması önümüzdeki Mart ayında Colorado'daki Fort Carson'da başlayacak ve bir çift MET-D aracı ve dört RCVS olacak. Her bir MET-D, takım seviyesindeki manevraları değerlendirmek için bir çift RCV'yi kontrol edecek bir sürücü, bir topçu ve dört asker tarafından kontrol edilecektir. Ordunun Muharebe Yetenekleri Geliştirme Komutanlığı Kara Taşıt Sistemleri Merkezi ve Yeni Nesil Muharebe Aracı Çapraz Fonksiyonel Takımı sonuçlara bakacak ve gelecekteki testler için ayarlamalar yapacaktır.

Gelecek aşamalar daha büyük olacak: Bir piyade birimi Mayıs ayındaki Avrupa'daki RCV'leri test edecek ve 2021'in sonunda bir süre sonra dört hafif ve orta RCV ile birlikte altı MET-D ve dört M113 RCV görecek olan başka bir test yapılacak. şirket düzeyinde manevralar yapmak. 2023'te altı MET-D ve dört M113 RCV ile birlikte dört orta ve ağır RCV ile üçüncü bir aşama gerçekleşecek.


Ordu, birkaç yıldır zırhlı robotik araçlar geliştirmek için çalışıyor, ancak bu testlerde kullanılan araçlar, sonunda savaşa girecek olan gerçek robotik araçlar değil - gelecekteki bir platformu simüle etmek için tasarlanmış vekiller. Bu testler araç yeteneklerine değil, operatörlerinin bunları nasıl kullandıklarına ve doğrudan ateş hattına askerleri koymadan bir düşmana saldırmak için gelecekteki robotik araçların en iyi şekilde nasıl kullanılacağını öğrenmeye yöneliktir.

Merkezin Yükselen Yetenekler Ofisi şefi David Centeno Jr., ABD kuvvetlerinin ateş altına girdiğinde Ordunun “bu balonu delmek, sistemlerine girmek ve hava ve toprak özgürlüğü sağlamak için yollar bulması gerektiğini söyledi manevralar. ”Bu robotik sistemler bunu yapabilirdi: menzil dışında olan askerler tarafından ateş hattına yönlendirilebilecek kameralar ve silahlarla donatılmış mobil platformlar. Araçların, ordunun şu anda tarla yaptığı mürettebattan daha küçük ve hızlı olması bekleniyor. Aslında insanları taşımayacakları için ağır zırhlı olmaları gerekmeyecek ve silah veya yakıt için daha fazla alan tahsis edebileceklerdi.

Ordu şu anda gelecekteki RCV platformlarını geliştirmek için çalışıyor. Mayıs ayında, altı farklı ekibin Teksas'taki bir rotada uzaktan kumandalı sekiz robotik aracı test ettiğini gösteren bir gösteri etkinliği düzenledi. Ordu, gösteriyi gelecekteki araçlar inşa etmek için en iyi yaklaşımların ne olduğunu ve gelecekteki bir savaş alanında oynayabilecekleri rolü bulmaya başlamak için kullandı.


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları